Nasıl Yapılır

iOS 8’de önerilen uygulamalar nasıl kapatılır?

By

on

iOS 8 ile birlikte gelen garip özelliklerden biri de uygulama önerileri olmuş. Bu yeni özellik, mevcut konumunuzu kullanarak yakınlardaki bir mekan veya işletmenin App Store’da iOS uygulaması bulunuyorsa belirliyor ve kilit ekranından size uygulamayı öneriyor.

[Rehber: iOS 8 Hakkında Her Şey]

Çoğu kullanıcı için pek faydalı olmayacağını düşündüğümüz bu özellik için Apple de kapatma seçeneğini sunmuş. Özelliği kapatmak için Ayarlar üzerinden iTunes ve App Store menüsüne girin. Menünün en alt kısmında Önerilen Uygulamalar başlığını göreceksiniz. Burada Uygulamalarım ve App Store şeklinde iki farklı seçenek bulunuyor. Uygulamalarım seçeneği, indirdiğiniz uygulamalara yaklaştığınızda kilit ekrana düşmesini sağlarken, App Store seçeneği ise yukarıda bahsettiğimiz işlemi gerçekleştiriyor.

uygulama önerisi

Örneğin bir banka şubesinin yanından geçerken, kilit ekranınızın sol alt köşesinde o bankaya ait uygulamanın küçük bir simgesini görebileceksiniz. Simgeyi tutup yukarı çektiğinizde ise eğer uygulama yüklüyse açılacak, değilse de App Store’daki sayfasına yönleneceksiniz.

Recommended for you

1 Comment

  1. Umut

    Kasım 16, 2016 at 8:18 pm

    ios 10 da bunu nereden kapatacağız?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir