Nasıl Yapılır

Facebook’ta otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

By

on

Facebook, geçtiğimiz günlerde reklam verenleri sevindiren ancak kullanıcısı için sorun teşkil edebilecek otomatik video oynatma özelliğini getirdi. Kimi kullanıcıları çok rahatsız eden, kimi kullanıcılar için mobil platformlarda hücresel veri kullanımını ciddi oranda yükselten bu özelliği kapatmak ise neyse ki mümkün.

Facebook’ta otomatik video oynatma özelliğini Web arayüzünde kapatmak istiyorsanız, Facebook’un sağ üst kısmında bulunan aşağı ok tuşuna basarak Ayarlar menüsüne girin. Oradaki sol menüde göreceğiniz Videolar bölümüne geçtikten sonra açılır kapanır menüden “Kapalı” seçeneğini seçerek videoların otomatik oynamasını engelleyebilirsiniz.

facebook video 1

Android üzerinde otomatik video oynatmayı durdurmak istiyorsanız, Facebook uygulaması içerisinden sağ üst kısımdaki üç paralel çizgiden oluşan Menü tuşuna basın. Buradaki Yardım ve Ayarlar kısmı altından Uygulama Ayarlarını seçin. Oradaki Genel Ayarlar bölümü altında “Video Otomatik Oynatımı” seçeneğine tıklayın ve Kapalı olarak seçin.

facebook android

iOS cihazlarda otomatik oynatma özelliğini kapatmak için de, Ayarlar üzerinden aşağılarda bulunan Facebook’a geliyoruz. Orada tekrar Ayarlar’a bastıktan sonra Video bölümü altındaki Auto-play‘i seçerek Off olarak işaretliyoruz.

facebook ios

 

Recommended for you

4 Comments

 1. No name

  Ağustos 10, 2014 at 10:01 am

  İpad de bu şekilde menüde ayar yok

 2. Nuray

  Ağustos 17, 2015 at 10:59 pm

  Öyle bi secenek yok!

  • hasan

   Eylül 3, 2015 at 8:33 pm

   ben bu site kapatmak istorum hemen

 3. Servet

  Ocak 3, 2017 at 5:14 am

  Çok teşekkür ederim 10 gb internet yetmez olmuştu umarım artık gitmez

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir