İnceleme

Samsung UN55JU6500 4K LCD smart TV incelemesi: Sade, ucuz, iyi görüntü

on

Bazen işi basit tutmak sonuç getirir: İyi bir görüntü, iyi bir ses ve muntazam bir arayüz. İşte bu hemen her şeyi iyi yapan 60 Hz, 54.6 inç TV’si UN55JU6500’deki Samsung’un formülü. 1000 dolarlık online fiyatıyla (1700 dolarlık tavsiye edilen fiyatından inerek) çok fazla ek özellik almıyorsunuz ama temel olanlar son derece iyi yapılmış.

Bununla birlikte ucuz Ultra HD’nin nirvanası değil; UN55JU6500 hareket düzeltmede büyük oranda çok iyi iş çıkarsa da sadece 60 hz tazeleme oranına sahip. Bu da aksiyon sahnelerinde ve yerel medyadan 25 fps içerikleri oynatırken devreye giriyor; çok küçük olsa da.

Görüntü

Bu fiyatla zengin renklere sahip bir TV bulmayacaksınız; UN55JU6500’nin yeşili yoğun bir biçimde sarıya kayıyor. Sıklıkla yemyeşil yerine açık yeşil. Bu biraz da önceki akşamı Samsung’un daha pahalı quantum-dot SUHD modelini izlediğimizden kaynaklanıyor. Evet spektrometre beni destekledi ama yine de süper bir TV’yi bir kez gördükten sonra onu fark etmemiş olamazsınız.

Neyse, ekran bütünlüğü neredeyse kusursuzdu; ör. açık bir arkaplan görüntülendiğinde fazla aydınlık ya da karanlık alanlar bulunmuyordu.

Ultra HD içerikleri TV’ye ulaşana dek (mesela Amazon FireTV, Roku 4 veya bir PC’yle) UN55JU6500’in herhangi bir sorunu yoktu. Sadece çok hafif hareket bozulmaları fark ediliyordu ve bunları görmek için dikkatle bakmak gerekiyordu. Ancak dahili çözme ve işleme kullanarak USB sürücüden (bir USB 3.0 ve iki USB 2.0 portu mevcut) medya dosyalarını oynatmak yeterince iyi olmayan sonuçlar verdi.

Samsung’un 54.6 inç 55JU6500 Ultra HD akıllı TV’si ucuz bir fiyat etiketine sahip.

Samsung’un 54.6 inç 55JU6500 Ultra HD akıllı TV’si ucuz bir fiyat etiketine sahip.

60/30 fps UHD test videolarımız çok iyi oynadı; günlük kullanımda muhtemelen fark edemeyeceğiniz sadece detaylı inceleme altında çok küçük hareket kusurları ortaya çıktı. Lakin 25 fps dosyalarımızla hareket düzeltme akıcı değildi. Titremeler azdı ama Standart hareket düzeltme ayarı kullanılırken fark edilir durumdaydı. Smooth ayarını kullanmayı kapatmayı denediğimde uyumsuz olmaya başladı. Çözüm? Yapabiliyorsanız ev filmlerinizi 30 fps’de kaydedin; 60’ı 25’e bölmek bazı TV için güç olabilir.

Ses

İnce bir TV için UN55JU6500 oldukça iyi ses veriyor. Benzer çoğu TV’ye nazaran bunu Bluetooth hoparlör veya kulaklıklarla eşleştirebiliyorsunuz (klavye ve fare de destekleniyor.) Aynı zamanda FLAC ve Apple Lossless (klasik müzik türleri için) dahil olmak üzere şaşırtıcı derecede çok sayıda ses dosya türlerini destekliyor.

samsung-bn59-01223a-pcw-2

Samsung’un uzaktan kumandasının süslü bir tasarımı yok ama işini fazlasıyla iyi yapıyor.

Uzaktan kumanda, OS ve uygulamalar

Samsung’un uzaktan kumandası kolay bir kullanıma sahip; eski tarz tasarım için iyi organize edilmiş butonlarla. Fakat LG’nin Magic, Panasonic ve Sony touchpad uzaktan kumandalarıyla karşılaştırıldığında çok geride aklıyor. Diğer yandan bu çok daha ucuz bir TV ve arayüz iyi düşünülmüş ve anlaşılması kolay. Kullanımı LG WebOS veya Panasonic Firefox OS kadar kolay değil ama yakın.

Ucuz

Samsung UN55JU6500, benzerlerine göre birkaç yüz dolar daha ucuz fiyatıyla çelik gibi. Evet, tazeleme oranı 60 Hz ama bu az sayıda kullanıcıyı etkileyecektir ve çoğu standarda göre hareketler oldukça iyi. Ayrıca kullanımı kolay, sesi çok iyi ve geniş çeşitlilikteki ses dosyalarını destekliyor. Önerimiz: Hafif yeşile giden tonlarını tropikal bir güler yüz gibi düşünün.

Samsung UN55JU6500 55 inç TV Değerlendirmesi

Puan: 3.5/5

Bir Bakışta

Her şeyi iyi yapan makul fiyatlı bir 54.6 inç TV. İyi görüntü, iyi ses, iyi dosya çözme. Uzaktan kulanda eski tarz ama ekrandaki kullanıcı arayüzü düzgün ve kullanımı kolay.

Artılar

Çok iyi görüntü

Yüksek kalite videoyla iyi bir hareket düzeltme

Ucuz

Düzgün, verimli kullanıcı arayüzü

Eksiler

Yeşil sarı kayma eğiliminde

Tazeleme oranı sadece 60 Hz

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir