Giyilebilir

Samsung Gear Live incelemesi

By

on

Google I/O Konferansı’nda daha önce Android Wear platformunda çalışacak bir saatin sinyallerini veren Samsung da yeni saatini duyurdu. Saatin işletim sistemi halen bebek adımlarını atsa da, Samsung’un diğer akıllı saatleriyle karşılaştırıldığında Gear Live oldukça rahat ve çok daha şık bir görünüme sahip.
Saat, daha önceki akıllı saatlerde yaşadığımız rahatsız edici hissiyatı vermiyor. Normal saatlerden daha kalın olan Gear Live’ın tasarımı öyle bir ayarlanmış ki, kordon üzerinde rahatça hareket edebiliyor. Gövdede bulunan metal eklemeler de, LG G Watch’ta göremediğimiz bir doğallık katmış. Bileğe takıldığında görünüşünden beklenmeyecek kadar rahat hissettiren Samsung’un son saati, herhangi bir ağırlık da hissettirmiyor. Bütün gün kullanmaya uygun bir his veriyor. Yıllar boyunca gördüğümüz rahatsız ve çirkin akıllı saatlerin ardından Samsung’un Gear Live ile bir adım daha yükseldiğini söyleyebiliriz.
0625_samsung_2-730x437
Moto 360’ta olduğu gibi yine demo modunda çalışan Gear Live’ın arayüzü ise dokunmalar ve kaydırmalar sırasında biraz ağır kalıyor. Saatin tam performansını görmek için birkaç gün daha bekleyeceğiz, ardından bu incelememizi de güncelleyeceğiz. Ekranı oldukça parlak olmasına rağmen, yüksek çözünürlüğe alışan gözlerimizin saatteki 320×320 piksel çözünürlüğe alışması biraz zaman alabilir.
Samsung’un nihayet satın almaya değecek bir saat çıkarması, cihazların geleceğine daha umutla bakmamızı sağladı. 7 Temmuz’da gönderilmeye başlanacak saat şu an anlaşmalı ülkeler için Google Play Store’dan 299 dolar karşılığında sipariş edilebiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir