İnceleme

Roamler ile cebinizden para kazanın

By

on

Yıllardır “tıklayın kazanın, indirin kazanın” tarzı çok fazla reklam görmüş ve bunlardan bıkmış birisi olarak başlığı yazdığımda biraz şüpheye düşsem de geri adım atmayacağım. Türkiye’ye giriş yaptığı Ağustos’un son haftasından itibaren her geçen gün büyümesini sürdürürken para da kazandıran bir uygulama var, Roamler.

Roamler’ı olabilecek en basit haliyle tanımlayacak olursam, hem farklı görevleriyle eğlendiren, hem de bazı görevler üzerinden para kazanmamızı sağlayan bir “oyun” olduğunu söyleyebilirim.

Yazıma Roamler’ın kim olduğunu ve neden güvenilir olduğunu açıklayarak başlamak istiyorum. 2011 yılında Hollanda’da kurulan Roamler, hem firmalara hem de son tüketiciye çalışan bir şirket. Firmalar için piyasa araştırmaları yaparken, bu araştırmaları kullanıcı üzerinden yapıyor ve bu sayede firmalara güvenilir analizler sağlıyor. Bu güvenilir analizlerin kaynağı olan kullanıcısını da unutmayan şirket, kendi para kazandığı görevlerden kullanıcısına da para kazandırıyor. Dünya çapında Unilever, Coca Cola, P&G gibi dev firmalarla çalışan Roamler, 22 Ağustos’ta Türkiye’ye resmen giriş yaptı. 6 ay içerisinde tüm şehirlere yayılma hedefiyle yola koyulan şirket, henüz 1 aydan kısa bir sürede 30 şehirde 700’ü aşkın bir kullanıcı portföyüne ulaşmış durumda. 2015’in başına kadar da tüm Türkiye’ye yayılma hedefleri devam ediyor.

Roamler, ülkemize girişiyle birlikte de çeşitli markalarla çalışmaya başlayacak. Bu yazı için birkaç sorumu yanıtlayan Roamler Türkiye Satış Müdürü Günkut Ayvazoğlu, şu an için farklı markalarla çalışmalarını sürdürdüklerini, ancak gizlilik anlaşmaları sebebiyle isim veremediklerini belirtiyor. Oyuncuların Ekim ayıyla birlikte karşılarına çıkacak görevlerde bu markaları görebileceğini söyleyen Ayvazoğlu, kısa zaman içerisinde para kazandıran görev sayısının da hızla artacağını vurguluyor.

roamler görev içi

Şimdi biraz da oyunu anlatayım, henüz 1. seviye bir oyuncu olarak, şimdilik sadece bir tane para kazandıran görev yaptım. Seviyeler arttıkça para kazandıran görev sayısı da artıyor. İlk paralı görev, bir mağazadaki muz standının resmini çekip birkaç soruya yanıt vermekten ibaretti. Ben de markete gittiğim zaman reyonun fotoğrafını çektim, uygulamadaki soruları yanıtladım ve 2 saat içerisinde görevim kabul edilerek para profilime geldi. Ödeme yöntemini test etmek için de Roamler’ın web sitesi üzerinden giriş yaparak, üye olurken verdiğim mail adresinin bulunduğu PayPal hesabıma bu parayı gönderdim. Tek tık ile birkaç saniye içerisinde para hesabıma geldi. Bu tür uygulamalara adım atmadan kafada oluşan soru işaretlerini gidermek adına, Roamler’ın sisteminin gayet sorunsuz ve PayPal ile de entegre bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim.

Oyunun genelinde ise görevler ikiye ayrılıyor: Biri oturduğumuz yerden yapabileceğimiz, diğeri ise dışarı çıkmamızı gerektiren görevler. Açıkçası evde canım sıkıldığı zaman açabileceğim bir oyun olmaması, Roamler’ı benim gözümde çekici kılan özelliklerinden birisi. Roamler’ı nereden duyduğumuzdan, çayı nasıl sevdiğimize, günlük bir alışkanlığımızı anlatmamıza kadar bambaşka alanlarda bir sürü görev bulunuyor. Bu görevler para kazandırmasa da bize tecrübe puanı kazandırıyor ve tecrübe puanları da seviye yükselmemizi sağlıyor.

roamler görevler

Oyunun beni çeken bir diğer yanı ise, her görev sonunda gönderilen ilgili cevaplar oldu. Bu da Sayın Ayvazoğlu’na yönelttiğim sorulardan biriydi. Nihayetinde gittikçe büyüyen bir uygulamanın, fazla sayıda kullanıcıyla nasıl başa çıkacağını, bu mevcut ilgili düzenin devam edip etmeyeceğini sordum. Her bir görevin kalabalık bir değerlendirme ekibi tarafından incelenip, kullanıcıya özel olarak cevaplandırıldığını belirten Ayvazoğlu, Roamler gibi dünya çapında başarılı olmuş bir ismin Türkiye ayağı olarak bu iletişimin markaları için bir hayli önemli olduğunu söyleyerek, kullanıcıyla değerlendirme ekibi arasındaki bu ilgili diyaloğun da devam edeceğini belirtti.

Şimdilik herkesi üye olarak kabul etmeyen Roamler, kullanıcılarından bir aktivasyon kodu istiyor. Bizim için de sınırlı sayıda kullanıcıyı kabul edecekleri “pcworld” aktivasyon kodunu oluşturan Roamler Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. Eğer siz yazıyı okuyup uygulamayı indirdiğinizde aktivasyon kodumuz geçerliliğini yitirmiş olursa hemen küsüp gitmemenizi, Roamler’ın sign-up listesine kayıt olmanızı da tavsiye ediyoruz. Satış Müdürü Günkut Ayvazoğlu, bizzat form üzerinden başvuru yapan kullanıcıların da büyük oranda sisteme kabul edildiğini belirtiyor. Roamler’ı iOS cihazlarınız için buradan, Android cihazlarınız için de buradan indirebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir