Giyilebilir

Moto 360 ön incelemesi

By

on

Google I/O Geliştirici Konferansı’nın 2014 ayağında en merak edilen konulardan biri de akıllı saatler ve Android Wear platformuydu. Birkaç ay öncesinde duyurulan Moto 360 da, şık tasarımı ve daha önce gördüğümüz akıllı saatlerden farklı yapısıyla en ilgi çeken saatti. Google Moto 360’ın bu yaz sonlarında erişilebilir olacağını söylese de, konferansta saat örnekleri bulunuyordu ve katılımcılar da saatleri kısa süreli de olsa inceleme fırsatı yakaladı.

Saat, tam olarak daha önceki tanıtımlarda gösterilenin aynısı. Ekranı oldukça net, parlak ve canlı. Yuvarlak tasarımı, gerçekten sokağa çıktığınızda garip bakışlar almamanızı sağlayacak gerçek bir saatmiş izlenimi veriyor ve saatin hacmi de daha önce düşünüldüğü kadar iri değil.

moto 360-1

Moto 360, nispeten büyük yapısına rağmen oldukça hafif bir saat. Akıllı olmayan eşdeğer bir saat ile yakın bir ağırlığa sahip. Saatin arayüzü yalnızca demo modunda kullanılabilir bir şekilde katılımcılara gösterildi ancak demodan gördüğümüz kadarıyla arayüz de hızlı, atik ve hiçbir gecikme göstermeden geçiş yapabiliyor. Yine de saati birkaç gün tam haliyle kullanmadan gerçek bir yorum yapmamız mümkün değil ama umudumuz çok fazla.

Varsayılan saat arayüzü ekrandayken, saatin akıllı olduğu neredeyse hiç belli olmuyor. Saat denendiği sırada, katılımcıların çoğu ilgisini saate yöneltti. Açılış konuşmasında da hissedilen bu ilgi, Moto 360’ın yarattığı heyecanı ve gerçekten istenen bir cihaz olduğunu gösterdi.

moto 3

Moto 360, kola takıldığı zaman diğer akıllı saatler ve giyilebilir cihazlar gibi hissettirmiyor, her gün taktığımız saatimiz gibi doğal hissettiriyor. Saat hem güzel görünüyor, hem de iyi hissettiriyor. Kordonu normal saatlerdeki kauçuktan olan saatin gövdesi metal. Başta soğuk gelse de, saate sağlam bir yapı kazandırıyor ve sahibine güven veriyor.

Moto 360’ın çıkacağı zamanı heyecanla bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir