Giyilebilir

LG G Watch incelemesi

By

on

Android Wear ile birlikte yeni akıllı saat dönemi başladı. Daha önce Moto 360 ve Samsung Gear Live akıllı saatlerin incelemelerini yazmıştık, şimdi de Android Wear ile ilk duyurulan saat olan LG G Watch’u inceledik.

Saatin üzerinde herhangi bir tuş bulunmuyor. Ekranı kare ancak alt kısmı biraz kavisli, bu da saatin bileği rahatsız etmemesini sağlıyor. G Watch’un kordonu da 10 deliğe sahip standart 22mm’lik bir kordon. Yani dilerseniz onun yerine istediğiniz bir kordonu da takabilirsiniz. 9.95 mm kalınlığında olan saatin ağırlığı ise 59 gram.

lg-g-watch-1

Saatin 1.6 inç, siyah veya beyaz seçenekleriyle satılacak çelik bir ekranı bulunuyor. 280×280 piksel çözünürlüğe sahip ekranda LG’nin kendi IPS paneli bulunuyor. Ekranın alt kısmında ise 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı ve 400 mAh batarya söz konusu. Bluetooth 4.0 üzerinden çalışan saat ek olarak suya ve toza dayanıklı bir yapıya sahip.

Yine I/O 2014’ün bir parçası olduğu için demo modunda çalışan saat üzerinde pek fazla uygulama deneme fırsatımız olmadığı için, birkaç önceden tanımlı bildirim ve arama ile yetinmek durumunda kaldık. 229 dolardan satışa çıkan saatin ülkemize ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir