İnceleme

HTC One M8 incelemesi

By

on

One M8 modeli HTC’nin eşsiz bir Android Phone oluşturma yolunda çıkardığı ikinci ürün. Başarı yakalayan eski modeline nazaran daha da gelişmiş özelliklere sahip olan yeni modelde, son model donanımlar kullanılmasının yanı sıra batarya ömrü oldukça uzatılmış. UltraPixel kamerası diğer modellerden daha iyi ve genel olarak güzel bir görünüme sahip.

Piyasada bulunan plastik yapıya sahip Android cihazların tersine, HTC metal kaplama gövdesi ile rakipleri ile arasındaki farklı gösterişli bir şekilde belli etmiş. Çok abartı boyutlara sahip olmasa da, yeni modeli tek elle kullanmak biraz zorlayabilir ve telefonun metal kaplaması da biraz ağırlık eklemiş durumda. Ekran önceki HTC One modeli ile aynı ve bakış açısı hala oldukça geniş.

2.3GHz Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemcisi ve 2GB Belleği ile HTC One bu donanıma sahip olan ilk model olarak Amerika piyasasında raflardaki yerini bulmuş durumda. Son model donanımlara sahip olmasının yanı sıra modeli öne çıkaran noktalardan biri uzun batarya ömrü. Günlük kullanımınıza, şarja gerek duymadan iki gün boyunca devam edebiliyorsunuz.

Yeni modelin sunduğu özellikler arasında HTC’nin BoomSound ses sistemi kaliteli bir ses deneyimi sunuyor. Ayrıca gelişmiş bir algılama motoruna sahip olması modeli daha da kolay kullanılır bir hale getiriyor. HTC’nin BlinkFeed teknolojisi ile ilgi duyduğunuz konular hakkında son haberleri kaçırmadan yakalıyorsunuz. En göz alıcı nokta ise HTC One’ın sahip olduğu kamera. Modelin arka tarafında bulunan ikinci bir kamera ile çektiğiniz fotoğraflara değişik efektler verebiliyorsunuz. Önde bulunan 5 MP kamerası ise selfie’lerinizin daha bir güzel çıkmasını sağlıyor.

Sonuç olarak, alüminyum kasa kullanmayı sevmeyen kullanıcılar için yeni HTC One da Moto X’in yolundan gitseydi, Android telefon incelemelerimizde en yüksek puanı alabilirdi. Ama yine de yeni modelin kötü olduğunu düşündüğümüz anlamına gelmesin. Arayüz sade ve kullanımı basit. Gösterişli bir görünüme sahip olmasının yanı sıra modelde; düşük aydınlıkta kaliteli fotoğraflar çeken bir kamera, uzun kullanım süresi sunan bir batarya ve hatta duşta şarkı dinlemeniz için ses yükseltici bile bulunmakta.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir