Donanım

Creative’den yeni taşınabilir hoparlör: Woof 2

By

on

Creative, taşınabilir kablosuz mikro hoparlörü Woof serisinin yeni üyesi Woof 2’yi kullanıcıların beğenisine sundu.

Creative Woof 2 selefi Woof’tan daha dikkat çekici bir tasarım ile geliyor. Şık ve metalik tasarımıyla bir mantarı andıran Creative Woof 2 ailenin bir önceki modeli Woof gibi ağırlıklı olarak paslanmaz çelikten ve plastikten oluşuyor.

Bluetooth cihazlarla uyumlu
Creative Woof 2 ultra taşınabilirlik sağlanması dikkate alınarak tasarlanmış bir cihaz. Ancak cihazın 276 gram ağırlığı onu bir nebze ağır gibi hissettirse de cihaz bir avucunuzun içine tam olarak sığabiliyor. Cihazın küçüklüğü sizi belki yanıltabilir ve bunu küçük ofisiniz ya da kendi odanız için en uygun kullanım alanları olarak düşünebilirsiniz ancak cihazın ses seviyesi ve kalitesi bizi fazlasıyla memnun ettiğini belirtelim. Bu boyuttaki bir hoparlörün böylesine yüksek ve net sesler sunması açıkçası şaşırtmıyor değil. Cihaz Bluetooth 3.0 ve altı cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Yaklaşık 7 metrelik bir çekim mesafesine sahip cihaz, herhangi bir Bluetooth cihazına saniyeler içinde kolayca bağlanabiliyor. Bağlantı sırasında hoparlör, bir erkek sesi ile bağlantı durumunu bildiriyor. 6 saatlik pil ömrüne sahip cihaz micro USB ile şarj edilebiliyor.

creative-woof-2-inc-4

creative-woof-inc-2

creative-woof-2-inc-3

creative-woof-inc-5

Sesli konferans özelliği
Creative Woof 2 dahili mikrofonu ile birlikte sesli konferanslar yapabilmenizi de olanak sunuyor. Ancak selefi gibi mikrofonun ses toplama özelliğinin çok ta iyi olmadığını söylemeliyiz. Cihaz gövdesinin hemen altında ses açma kısma, müzikler arası geçiş, oynat-durdur özelliklerinin olduğu bir tuş takımı yer alıyor. Micro USB ve Aux girişi bulunan cihazın üst kısmında Bluetooth ve gelen çağrıları açma-kapama işlevi sağlayan bir adet tuş bulunuyor. Cihazın alt kısmında, açma-kapama tuşlarının yanında konulduğu yüzeye sağlam bir tutuş özelliği sağlayan yumuşak bir plastik doku yer alıyor. Creative Woof 2’nin ayrıca 10 dakikadan fazla süre içinde Bluetooth ya da Aux bağlantısı olmadığı durumlarda pil ömrünü uzatmak için otomatik olarak uyku moduna geçen bir özelliği bulunuyor.
Metal alaşım, mavi ve gümüş renk seçeneklerine sahip hoparlörün 149 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir