Donanım

ASUS’tan yeni ekran kartı R9 295X2

By

on

ASUS, AMD Radeon R9 serisi çift grafik işlemci (GPU) ve son derece verimli bir hibrit sıvı ve hava ile soğutma sistemi ile donatılmış yepyeni yüksek performanslı ekran kartı R9 295X2’yi tanıttı. 8GB süper hızlı GDDR5 video belleğe sahip olan R9 295X2, sadece ASUS müşterilerinin yararlanabildikleri gerçek zamanlı ayarlama aracı olan GPU Tweak’in sunduğu özelliklerden de yararlanıyor.

 

R9 295X2 kutudan çıktığı haliyle bile yüksek performans sunmaya hazır olsa da, ASUS müşterilerinin yararlanabildiği gerçek zamanlı ince ayar aracı GPU Tweak sayesinde her iki grafik işlemcinin de sınırlarını zorlamak mümkün. Bu kullanımı kolay araç ile her iki R9 GPU’nun yanı sıra video-bellek saat hızları, voltaj seviyeleri, fan hızları ve güç hedefleri üzerinde de anında kontrol imkanına sahip olursunuz, böylece R9 295X2’de kolayca ve güven içinde hız aşırtma yapabilirsiniz. Ayrıca, GPU Tweak Streaming aracı sayesinde kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

Yeni ASUS R9 295X2 ekran kartı, 1018MHz hızındaki R9 serisi iki grafik işlemcisi sayesinde, 3840 x 2160 piksele varan en yeni 4K/UHD çözünürlüklerle çalışırken bile hızlı, kusursuz ve takılma yapmayan oyun imkanı sunuyor. Üstelik yeni ekran kartına altı adete kadar ekran bağlayabiliyorsunuz, böylece oyunlarınızı çoklu ekranla daha net bir şekilde yaşayabiliyorsunuz.

ASUS R9 295X2, hibrit bir sıvı/hava soğutma sistemine sahip. Düzenli ve son derece verimli tasarım sayesinde montaja gerek kalmıyor, iki yuvalı kart takıldığı anda kuruluma ihtiyaç duymadan çalışmaya başıyor. Aktif fan ile radyatör ısıyı sıvı soğutma borusu ile uzaklaştırıyor. Standart 120mm yuvalara uyduğundan kurulumu ise oldukça basit. Bu akıllı hibrit sıvı ve hava ile soğutma sistemi hem iki GPU için hem de kartın bellek yongaları ve regülatörleri için olağanüstü etkinlikte soğutma sağlıyor. R9 serisi çift grafik işlemciye özel sıvı soğutma, ısıyı diğer önemli bileşenlerden uzaklaştıran yüksek verimliliğe sahip fan ile destekleniyor, bu sayede genel çalışma sıcaklığı düşüp ve kararlılık artıyor. R9 295X2, ekrandaki olaylar alevlendiği zaman bile daima soğuk kalıyor.

Yeni ekran kartının teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • AMD Radeon R9 295X2
  • PCI Express 3.0
  • OpenGL 4.4
  • 8GB GDDR5 Bellek
  • 1018Mhz motor saat hızı
  • 1024-bit bellek arayüzü
  • 1 x DVI-D çıkışı
  • 4 x Mini DisplayPort

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir