Donanım

ASUS Republic of Gamers, Mars 760 ekran kartını tanıttı

By

on

ASUS Republic of Gamers (ROG), üstün oyun performansı sunmak için iki adet GeForce GTX 760 grafik işlemci ile donatılmış olan Mars 760 ekran kartını tanıttı.Mars 760, toplamda %39 daha hızlı oyun performansı ile GeForce GTX Titan’ı bile geride bırakıyor. Mars 760, GeForce GTX Titan ile karşılaştırıldığında Bioshock Infinite’i %6, Crysis 3’ü ise %14 daha hızlı çalıştırıyor ve Tomb Raider’ın performansını %39 arttırıyor.

İki slot yer kaplayan bir kart olan Mars 760, %20 daha soğuk ve çok daha sessiz çalışma performansı sağlayan DirectCU II, ultra kararlı güç iletimi sunan DIGI+ VRM (voltaj düzenleyici modül) ve iki GTX 760 grafik işlemcinin performansını en uç noktalara taşıyan kullanımı kolay GPU Tweak aracı gibi ASUS’a özgü birçok teknoloji ile donatıldı. Mars 760 çalışırken dikkat çekici biçimde yanan LED aydınlatma ise ortama renk katıyor.

4GB GDDR5 video belleğe sahip olan Mars 760, 2560×1600 gibi çok yüksek çözünürlüklerde bile takılma olmadan yüksek kare hızı ile olağanüstü görsellerle kesintisiz bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Soğuk, sessiz, kararlı, dayanıklı ve görkemli

ASUS’a özgü DirectCU II teknolojisinde 8 iletken bakır soğutma borusu, iki grafik işlemciye doğrudan temas ediyor. Bu borular oldukça etkili soğutma sağlıyor; Mars 760, referans alınan GeForce GTX 690 kartlara kıyasla %20 daha soğuk ve çok daha sessiz çalışıyor. 90mm’lik toza dayanıklı çift fanlar, referans tasarımdan altı (6X) kat daha fazla hava akımı sağlıyor.

ROG’un ünlü DIGI+ voltaj düzenleyici modülü (VRM) ile donatılan Mars 760, 12 aşamalı güç tasarımı ile gürültüyü %30 azaltırken verimliliği %15 arttırıyor. Ayrıca voltaj düzenleme torelansını genişletiyor, referans ürüne kıyasla toplam kararlılık ve kullanım ömrünü iki buçuk kat (2,5X) arttırıyor. Japon yapımı siyah metalik kapasitörler, beş kat (5X) daha uzun bir kullanım ömrü için %20 daha iyi ısı dayanıklığı sağlıyor. Yeni kart, oldukça zor aşınan polimerize organik yarı-iletken kapasitörler (POSCAP’ler) ve alüminyum arka plaka ile çalışma gürültüsünü daha da azaltırken dayanıklılığı, kararlılığı ve hız aşırtma olasılıklarını arttırıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Mars 760, kart aktif olduğunda nabız atışlarını andıran biçimde kıpkırmızı yanıp sönen muhteşem LED ışığı ile olağanüstü bir görünüm sergiliyor. LED aydınlatma, Mars 760’ın çalışırken ortaya serdiği muhteşem gücü temsil ediyor.

ASUS ROG MARS760-4GD5_with box

Olağanüstü oyun performansı için kolay ince ayar seçenekleri

Video-bellek saat hızları ve voltajları, soğutma fanı hızları ve güç tüketim eşikleri üzerinde hızlı, basit ve güvenli kontrol olanağı sağlayan ASUS’a özgü ince ayar aracı GPU Tweak ile Mars 760’ın iki GTX 760 grafik işlemcisinden maksimum performans elde etmek mümkün.

GPU Tweak’in ROG sürümüne sahip olan Mars 760, ayrıntılı GPU yük ayarı ve VRM frekans kontrolü de sunan araç ile maksimum hız aşırtma potansiyeline ulaşmak için en kapsamlı kontrollere ve ince ayar parametrelerine çekici ve kullanımı kolay bir grafik arayüz ile erişmenizi sağlıyor.

Ayrıca, GPU Tweak Streaming aracı sayesinde kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

 Teknik Özellikler

 • NVIDIA GeForce GTX™ 760 SLI
 • PCI Express 3.0
 • 4096MB GDDR5 Bellek
 • 1008MHz (1072MHz arttırılmış) çekirdek hızı
 • 6600MHz (1650MHz GDDR5) bellek hızı
 • 512-bit bellek arayüzü
 • 2560 x 1600 maksimum DVI çözünürlüğü
 • 2 x dual-link DVI-I çıkışı
 • 1 x dual-link DVI-D çıkışı
 • 1 x Mini DisplayPort çıkışı
 • HDMI çıkışı (dongle ile)

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir