İnceleme

Acer Iconia 7.9 Türkiye’de

By

on

Acer’ın şık ve sağlam tasarım, güçlü performans ve canlı IPS ekrana sahip 7.9 inç Android tableti yeni Acer Iconia A1-830 Türkiye’de satışa çıktı. Tüketiciler artık değer odaklı cihazlardan her zamankinden daha fazla şey bekliyorlar ve Acer Iconia A1-830 tablet de bu sınıfta sunulan tipik tabletlere göre yüksek bir performans, parlak bir IPS ekran ve birinci sınıf bir metal kasa sunuyor.

Gümüş renkli zarif alüminyum tasarımı şık bir görünüm sunan tablet yalnızca 380 gram ağırlığıyla kolayca taşınabilme imkanı sunuyor. Pürüzsüz yüzeyi ve kıvrımlı kenarları da rahat bir kullanım vadederken, 7.9 inç ekranı çerçeveli kenarlıklara sahip ve yalnızca 8.15 mm kalınlığında, böylece pratik 10 noktalı çoklu dokunmatik kullanım için “yalnızca tek elle tutarak” kullanmak da kolaylaşıyor.

Birinci sınıf kasası oldukça dayanıklı olan tablet rahat bir taşıma sağlıyor, alüminyum arka kapağı ve orta çerçevesi ise tablete güç ve sağlamlık katmış. Bu dayanıklı tasarım IPS teknolojili 7.9 inç ekrana (1024 x 768 çözünürlük) ek koruma sağlamakta. IPS ekran geliştirilmiş bir görsel deneyim için 178 dereceye kadar görüntüleme açılarından canlı ve keskin renkler sunarken, 4:3 en-boy oranı web sitelerinde gezinmek ve okumak için geniş bir görüntüleme alanı sağlıyor.

Acer Iconia A1-830 Intel Atom Z2560 1.6GHz işlemci ve 1GB yerleşik LPDDR2 SDRAM barındırıyor ve böylece uygulamalarda ve web sitelerinde akıcı ve hızlı gezinme, kesintisiz video oynatımı ve daha iyi mobil oyun oynama deneyimi sunabiliyor. Verimli işlemcisi aynı zamanda 7.5 saatlik uzun pil ömrüne katkıda bulunuyor. Iconia A1-830, zengin bir ses kalitesi için de çift hoparlörlerle donatılmuş. 16 GB depolama ve 32GB’a kadar destekleyen microSD kart okuyucusu aracılığıyla, kullanıcılar medya ve uygulamalarını saklamak için yeterli alana sahip oluyorlar.

Arka kamerası 2560 x 1920 çözünürlükle 1080p Full HD ses/görüntü kayıtları yaparken, ön kamera 720p ses/görüntü kaydı için 1600 x 1200 çözünürlük içeren görüntülü sohbetler ve fotoğraf çekimleri için ideal durumda. Ek olarak, tabletin entegre microUSB ve Bluetooth 3.0 özellikleri kullanıcıların kulaklık setleri ve hoparlörler gibi çeşitli diğer cihazlara hızla bağlanabilmelerine olanak sağlıyor.

Iconia A1-830 Nisan ayından  itibaren 549TL fiyatıyla raflardaki yerini almış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir