Gündem

Zarar eden Spotify, online video sektörüne girecek

By

on

Türkiye’ye girdiği andan itibaren hızla popülerleşen ve tüm dünyada en çok kullanılan müzik yayın platformu Spotify, her sene kullanıcı tabanını arttırmasına rağmen zarar etmekten kaçamıyor. New York Times’ın haberine göre 2014 yılı süresince sanatçılara 1.3 milyar dolar ödeme yapan şirket, 197 milyon dolar zarar açıkladı. Son açıklanan bilgilere göre Spotify’ın hâli hazırda toplam 60 milyon kullanıcısı bulunurken, bunların 15 milyonluk kısmı her ay platforma para ödeyerek reklamsız premium hizmetten faydalanıyor.

Wall Street Journal da, şirketin bu zararı kompanse etmek adına online video sektörüne girmeyi planladığını belirtiyor. İsveçli şirketin bu süreçte ortaklık aradığı söylenirken, YouTube için içerik üreten şirketlerle bile temas hâlinde olduğu vurgulanıyor. Spotify, sunduğu kaliteli hizmetin yanında kâr elde edebilmek amacıyla girmek istediği video sektöründe sunacağı hizmeti de aynı şekilde hem normal, hem de premium abonelerine sunacak.

Şirket 20 Mayıs’ta New York’ta bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantının detayları açıklanmasa da, şirketin video sektörüyle ilgili planlarını duyurması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir