Gündem

Yeni Star Wars filminin fragmanı yayınlandı

By

on

JJ Abrams imzalı, Star Wars serisinin en yenisi, 7. bölümü The Force Awakens filminin fragmanı yayınlandı. Sinemalarda gösterilmesinden bir yıl önce, çok çok uzaklardaki bir galakside Luke, Leia ve Han’a neler olduğuna dair ilk izlenimi alıyoruz.

“Bir bilinçlenme oldu, fark ettin mi?” sözüyle başlayan fragmanda, gelişmiş Stormtrooper’ları, şirin droid’leri ve X-Wing savaşçılarını görüyoruz. Eski tanıdık yüzleri göremesek de, yeni fragmanın yarattığı heyecan çok büyük.

İlk olarak Apple’ın fragman sitesine yüklenen fragmana ilgi ise çok büyük oldu. Diğer video sitelerinde de yerini alan fragman, ABD ve Kanada’daki bazı sinemalarda da film öncesinde gösterilecek.

JJ Abrams’ın yazıp yönettiği, Episode VII: The Force Awakens filmi, ilk Star Wars üçlemesinin ardından yaşananları konu alacak. Yeni kadroda Daisy Ridley, Oscar Isaac, Andy Serkis, Adam Driver ve Domnhall Gleeson gibi isimler bulunuyor.

Yeni film, 1977 ile 1983 yılları arasında çıkan ilk üç film ve 1999 ile 2005 yılları arasında çıkan üçleme arasındaki süreci göreceğimiz üçlemenin ilki olacak. 2012 senesinde Disney’in Star Wars franchise’ını 4 milyar dolara almasının ardından yapım hazırlıklarına başlanan filme ek olarak, karakter bazında da ayrı ayrı filmler çıkacak. O filmlerin de ilki Godzilla’nın da yönetmeni olan İngiliz yönetmen Gareth Edwards tarafından çekilecek.

Star Wars Episode VII: The Force Awakens, Aralık 2015’te gösterime girecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir