Gündem

Yeni Samsung reklamı, iPhone şarjı ile dalga geçiyor

By

on

Akıllı telefon dünyasında son dönemin modası ve en çok dillendirilen özelliği şüphesiz kablosuz şarj imkanı. Son amiral gemisi modelleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’e dahil ettiği hem Qi, hem de PMA standartlarını destekleyen Samsung da bu konuda haklı bir şekilde övünmeye devam ediyor. Şirketin yurtdışında yayınlamaya başladığı bir reklam da, Galaxy S serisine gelen bu yeni özelliği iPhone sahibi “duvar aşıklarının” yüzüne çarpıyor.

İki şirketin bu türden atışmalı reklamlarına daha önce de sık sık denk gelmiştik. Ancak Samsung’un reklamda özellikle üzerinde durduğu, “ne kaçırdığınıza iyi bakın” mantığıyla çekilmiş olan bu 30 saniyelik video, her zaman en son teknolojiye sahip olmak isteyen kullanıcılar üzerinde önemli bir etkiye sahip. Elbette iPhone kullanıcıları reklamda gösterildiği gibi binlerce kablo arasından şarj aletini çıkarmakla uğraşmıyor veya bu kadar abartı durumlar yaşamıyor ancak orası da işin eğlencesi. Yine de Apple’ın başından beri iPhone’lardaki şarj sıkıntısı sebebiyle eleştirildiğini ve Android modeller her geçen gün daha da iyileşirken, iOS kanadındaki ilerlemenin nispeten yavaş olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, kablosuz şarj teknolojisinin de şu raddede kusursuz bir çözüm olmadığını söylemek gerekiyor. Birçok insan hâlâ şarjı biten telefonlarını hızlıca kullanmak için kabloya başvururken, onun yanında oldukça yavaş kalan kablosuz şarj cihazlarının daha gitmesi gereken çok yolu bulunuyor. Yine de akıl almaz hızda büyüyen ve gelişen teknoloji dünyasının önümüzdeki sene karşımıza ne çıkaracağı bilinmez. Bize ise sadece bu eğlenceli atışmaları izlemek ve elimizdeki harika teknolojinin tadını çıkarmak kalıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir