Gündem

Yeni Periscope güncellemesiyle hesaplar sessize alınabiliyor

By

on

Twitter, yeni özellikleriyle birlikte canlı video yayın uygulaması Periscope’un iOS sürümünü güncelledi. Kullanıcılar bundan sonra bildirimleri sessize alabilecek ve dil seçeneklerini kontrol edebilecek. Güncellenen uygulama sürümü ise 1.1.3 olarak belirtildi.

Periscope’u sık kullanan ve sürekli yeni yayın açan kullanıcıları takip edenler ekranlarının sürekli Periscope bildirimleriyle dolmasına çoktan alışmıştır bile. Bu bildirimleri 3 saat susturma gibi bir imkanımız olsa da, bu güncellemeye kadar spesifik olarak kullanıcı susturma gibi bir seçeneğe sahip değildik. Şimdi ise çok sık yayın açan kullanıcıları sessize alabileceğiz. Yayınlar ise yine ana sayfamızda görünmeye devam edecek.

Ek olarak yeni güncelleme ile birlikte profil ayarları içerisinden dil seçeneklerini de belirtmek mümkün olacak. Buradan seçtiğimiz dillere göre yayınlar listesinde gördüğümüz yayınlar da değişecek. Ayrıca geçmiş yayınlara baktığınızda da izleyici istatistiklerine ulaşabileceksiniz.

Son olarak da Apple kullanıcılarına özel bir Handsoff desteği, 1.1.3 güncellemesi ile Periscope’a gelmiş durumda. Bir yayın izlerken cihaz değiştirmenizi sağlayan bu özelliği kullanmak için iOS 8 veya OS X ile çalışan bir cihaza sahip olmanız, Bluetooth’un açık olması ve aynı iCloud hesabıyla cihazları kullanıyor olmanız gerekiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir