Gündem

Yeni Nexus’u Huawei yapacak

By

on

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de varlığını günden güne hissettiren başarılı telefon üreticisi Huawei, Google’ın yeni Nexus modelinin üreticisi olacak. iSuppli firmasının Çin Araştırma genel müdürü Kevin Yang, Weibo hesabından yaptığı açıklama ile Huawei’nin Google tarafından sıradaki Nexus için seçildiğini duyurdu. Şu an için bu bilgi hiçbir resmi doğrulama almamış olsa da, dünyanın en büyük mobil analiz şirketlerinden biri olan iSuppli’den geldiğini hesaba katarsak güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Yine daha önce de Weibo üzerinde yayılan ancak anonim bir kaynak tarafından duyurulan haberde, Google ile Huawei’nin yeni Nexus için anlaştığı belirtilmişti. Ancak bu duyuruda, Google’ın 2015’te iki Nexus cihaz çıkaracağı ve Huawei’nin de daha alt ve orta segmente hitap edecek olan ucuz cihazın üreticiliğini üstleneceği vurgulanmıştı. Üst segmente hitap edecek yeni Nexus amiral gemisi telefon ise büyük ihtimalle LG tarafından üretilecek ve yine oldukça yüksek ihtimal LG G4’ün üst versiyonu olacak.

Şu an için bu anlaşmanın doğru olması hâlinde, Huawei’nin önemli bir destek alacağını ve kendi üretimi olan Kirin işlemcilerin geliştiriciler arasında popülerlik kazanacağını söyleyebiliriz. Umuyoruz anlaşma doğrudur ve akıllı telefon pazarında hızla yükselen Huawei, böylece tüm dünyada büyük bir etki yaratabilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir