Gündem

Yeni Lumia telefonlar sızdı

By

on

Microsoft’un Nokia’dan resmen ayrılmasını takip eden süreçte, şirketten Nokia imzası taşımayan ilk Lumia telefon için 11 Kasım tarihli bir görsel paylaşılmıştı. 11 Kasım’da Microsoft’un Lumia 535’i tanıtması beklenirken, önceki gün bir büyük sızıntı daha gerçekleşti ve Lumia 1320 isminde bir telefon ortaya çıktı. İki telefonla ilgili de fotoğraflar ve farklı bilgiler sızmış durumda.

Lumia’nın 500 serisi telefonları, şimdiye kadar uygun fiyatlarına nazaran sundukları makul performans ile en çok satan ve beğenilen Windows Phone telefonlar olmuştu. Cumartesi günü de, Çin kaynaklarından elde edilen görüntüler, 11 Kasım’da tanıtılacak Microsoft Lumi 535’in nasıl görüneceğine dair detaylı bilgi almamızı sağladı. Ek olarak fotoğraflar ile birlikte paylaşılan bilgilerde yeni telefonun çift SIM kart desteği sunacağı, ancak bu kartlardan yalnızca birinin 3G destekleyeceği ve telefonda hiçbir şekilde 4G LTE desteği olmayacağı belirtildi. Baidu’dan elde edilen ve GSM Arena’nın paylaştığı fotoğraflar şu şekilde:

Yine de Lumia 535, arkasında Nokia yerine Microsoft imzası taşıyan ilk telefonlardan olacağı için oldukça büyük öneme sahip. Telefonun dedikodusu dönen ve tahmin edilen bilgileri arasında ise 540×960 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç qHD ekran, 1.2 GHz dört çekirdekli Snapdragon 200 işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Arka kamerası 5 MP çözünürlükte fotoğraf çekecek olan telefonun önündeki kamera ise VGA kalitesinde fotoğraf çekecek. Beyaz, siyah, gri, mavi, turuncu ve yeşil renklerle satışa çıkacağı söylenen Lumia 535’in çok uygun bir fiyattan alıcı bulacak giriş seviyesi bir akıllı telefon olacağını söyleyebiliriz.

Cumartesi günü gerçekleşen 535 sızıntısının ardından ise, yine yarın düzenlenecek etkinlikte duyurulması beklenen bir Lumia phablet ortaya çıktı. Yalnızca arka kapağının bir fotoğrafı bulunan yeni cihaz, Lumie 535 ve Lumia 1520 ile aynı karede görünüyor. 6 inç civarında bir ekran boyutuna sahip olacağı düşünülen telefonun tasarımı, arkasında Nokia yerine Microsoft logosu işlenmiş bir Lumia 1320’yi andırıyor. Bu yüzden de Lumia 1330 olacağı düşünülen cihaz için bu fotoğraf ve tahminler haricinde ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

lumia 1330

İki cihaz hakkında gerçek bilgilere ise yarın kavuşacağız. Takipte kalın.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir