Gündem

Yeni iPhone su geçirmez olabilir

By

on

Yeni bir patent başvurusu sonucunda alınan bilgilere göre Apple, donanımının su geçirmemesi için çeşitli araştırmalar yapıyor. Bu araştırmalar da, nihayetinde son model Android telefonlarda gördüğümüz ve kullanıcı arasında çok popüler olan su geçirmez iPhone ihtimalini akla getiriyor.

Apple’ın patentte belirtilen işlem sürecinde ise, cihazın içindeki birimler, plazma destekli kimyasal buharlaştırma ile hidrofobik maddeler aracılığıyla kaplanacak. Katman kalınlığı da 1 ila 10 mikron arasında değişecek. Kaplanamayan bağlantı noktaları ise silikon ile korunacak.

Apple’ın kullanma ihtimali olan ve kullanmasını umduğumuz teknoloji, cihazların tasarımında herhangi bir değişiklik yapmadan suya ve neme karşı koruma sağlayacak. Samsung ve Sony tarafından kullanılan sudan koruma yöntemleri, Apple’ın aksine bağlantı girişlerinin de kaplanmasını gerektiriyor. Böylece telefonlar daha kalın ve ağır oluyor. iPhone’u su geçirmez olarak görmek, Apple’ın atacağı çok büyük bir adım olur.

Recommended for you

1 Comment

  1. atiif

    Nisan 7, 2015 at 11:10 pm

    bataryayı android siteminin kernel ayarlarından kurcalıyarak her şarj aletinden istediğim sonucu alabiliyorum.şimdi soruma gelicek olursam

    ben telefondan s3 ümü 1000 mha olan şarj değerini 1800 yaptım oldukça hızlı doluyor.mantıken hızlı şarj olması cihazı daha çabk dolduracağı için daha az yıpranması anlamına gelmiyormu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir