Gündem

Yeni iPad’ler bu hafta tanıtılacak

By

on

Geçtiğimiz hafta perşembe günü basın mensuplarına gönderilen davet ile kesinleşen Apple’ın 16 Ekim etkinliğine birkaç gün kaldı. Daha önce neredeyse her özelliği sızan iPad Air 2‘nin yanında iPad Mini 3 ile birlikte Apple’ın farklı tanıtımlar yapmasını da bekliyoruz.

iPad Air 2 ve iPad Mini 3’ün kesinleştiğini düşündüğümüz özellikleri arasında, A8 işlemci, TouchID Home tuşu ve Apple Pay özelliği bulunuyor. Bunun dışında iPad Air 2, uzun zaman sonra kamerada iyileştirme görerek 5 MP’den 8 MP çözünürlüğe çıkıyor. Ön kamera da 720p FaceTime görüşmelerini destekliyor. Kasanın altında ise Apple’ın yeni iPhone’larda gördüğümüz A8 işlemciyi 2 GB RAM ile desteklemesini bekliyoruz. Depolama alanı seçenekleri de 32 GB’tan başlayacak ve 64 GB ile 128 GB seçenekleri sunulacak.

iPad Air 2 ve iPad Mini 3, sızan görseller ve dedikodular ışığında şimdiye kadar çıkan en ince Apple tabletleri olacak. iPad Air 2’nin yalnızca 7 mm olacağı söylenirken, 3 gün sonra hepsinin cevabı alınacak.

Apple’ın iki yeni iPad dışında yeni iMac serisini de duyurması bekleniyor. 6400×3600, 5760×3240 ve 4096×2304 piksel çözünürlüğe sahip yüksek çözünürlüklü yeni ekranlar sunması beklenen yeni seri haricinde, şimdiye kadar pek lafı geçmese de, Retina ekranlı 12 inç MacBook bilgisayarın da tanıtılma ihtimali bulunuyor.

Etkinlikte geliştiriciler için de Mac OS X Yosemite Beta 5 ile Golden Master Candidate sürümlerinin tanıtılması bekleniyor. Yine OS X Yosemite’ın final sürümü için de Apple’dan bir tarih almamız olası.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir