Gündem

Yeni iOS 8.3 betası çıktı

By

on

İki hafta kadar önce, Apple, şirket tarihinde ilk kez bir iOS sürümünü herkese açık beta programına sunarak tüm kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Ancak sonrasında bu “herkese açık” betanın aslında herkese açık olmadığı, Apple’ın e-posta ile davetiye gönderdiği kullanıcılara açık olduğu anlaşıldı.

Yine de, iOS 8.3 üzerinde çalışmalarını sürdüren Apple, bugün itibariyle geliştiriciler için dört, beta tester’lar için de ikinci iOS 8.3 sürümünü çıkardı.

Geliştiriciler için dördüncü beta sürümü görmüş olmamız, tamamen hazır yazılıma da artık az kaldığını gösteriyor. Apple Seed üzerinden beta programına katılan kullanıcılar da cihazlarının Yazılım Güncelleme kısmından yeni iOS’e ulaşabiliyor. Download boyutu değişikenlik gösterebilirken, ortalama 100 MB civarında olacağını söyleyebiliriz.

iOS 8.3 beta 4’te ne var peki diye soracak olursanız, iCloud Photo Library’deki “beta” etiketinin tekrar ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Daha önce de benzer şekilde etiket kaldıran Apple, sonrasında beta etiketini uygulamaya geri koyduğu için,ileride de uygulama beta hâline dönebilir. Ek olarak, daha önceki sürümlerde ilk kez duyurulan mesaj filtreleme özelliği, bu sürümde iyileştirme görmüş ve iMessage olarak tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar “Bilinmeyen Gönderici” olarak etiketlenmiş.

Yeni beta sürümde elbette çok sayıda hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi de yer alıyor ancak aşağı yukarı bu bahsettiklerimiz haricinde bir şey yok.

iOS 8.3 ile gelecek Siri’ye Türkçe dil desteği gelmesi gibi diğer önemli özellikleri buradan okuyabilirsiniz. Yeni güncellemenin tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir