Gündem

Yeni Instagram güncellemesi, hızlı edit imkanı sağlıyor

By

on

Instagram’ın geçtiğimiz ay sürülen 7.3 sürüm güncellemesiyle birlikte Keşfet sekmesi değişmiş, sosyal ağa yepyeni özellikler gelmişti. Android sürümüne bu hafta sonu gelen yeni bir güncelleme de, resim paylaşılan son ekranda fotoğrafların hızlıca düzenlenmesini mümkün kılarak kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

İlk olarak Droid Life adlı sitenin keşfettiği bu yenilik ile Instagram’ın Android sürümünde filtrelerin, konum etiketlerinin, kullanıcı etiketlerinin ve yazıların bir arada düzenlenebildiği yeni bir ekran bulunuyor. Daha önce paylaşım sırasında bir fotoğrafın filtresini değiştirmek istediğinizde onlarca filtreden oluşan listeden tek tek bakmanız gerekirken, bu güncelleme ile fotoğrafta sağa veya sola kaydırarak değişimi hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yeni ekranda buluşan tüm ayarları yine önceki sürümlerde yapmak istediğinizde de her seferinde farklı bir ekranda işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyordu.

instagram-new-edit

The Next Web

 

Artık uygulama mağazalarını neredeyse ele geçiren fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla birlikte, Instagram artık kullanıcıların fotoğraflarına ekstra bir dokunuş verdiği son yer haline geldi. Birçok kişi başka uygulamalarda hazırladığı resimleri platformda direkt olarak paylaşmayı tercih ederken, yeni güncelleme ile Instagram bunu biraz da olsa değiştirmek istiyor.

Güncelleme sunucu tarafında yapılırken, mağazalardan herhangi bir ek işlem yapmak gerekmeyecek. Şimdilik Android uygulamasında devreye giren sistemin iOS cihazlara ne zaman geleceği iste bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir