Gündem

Yeni Android yeni Emojiler getiriyor

By

on

Google Android Nougat 7.1 güncellemesiyle birlikte çok daha fazla seçeneklere sahip yeni emojileri kullanıcıların beğenisine sunuyor.

🙂 ile başlayam Smiley (gülücük karakterler) zamanla internetin yaygınlaşması ve hızlı mesajlaşma uygulamalarının herkesin cebindeki akıllı telefonlara girmesi ile birlikte şekil değiştirip Emoji adı verilen minik resimciklere dönüştü. Artık iki nokta üst üste ve parantez ile smiley yapanların sayısı çok az üstelik öyle bile yapsanız pek çok uygulama bunu bir minik Emoji’ye dönüştürüveriyor.

Google Android Nougat 7.1 güncellemesiyle birlikte bu dünyayı daha da genişletiyor. Unicode 9 desteği ile artık hem yeni emojilerimiz var hem de mevcut emojilerde ‘ırkçılık’ suçlaması olmaması için çok daha fazla ten rengi seçeneği mevcut.

 

Yeni emojiler özellikle kadınların iş dünyasındaki pozisyonlarına yönelik seçenekler sunuyor. Öğretmen, öğrenci, konuşmacı, mühendis, çiftçi, doktor, aaşçı gibi yeni sevimli emojiler bayanların kesinlikle çok hoşuna gidecek.

emoji profession varities android 7 1 emojipedia

Eğer bir emojinin üstünde parmağınızı basılı tutarsanız çok daha fazla ten rengi seçeneği ile dilediğiniz tonu seçebiliyorsunuzç.

Emojipedia tüm yeni emojiler için bir kütüphane arşivi oluşturmuş ve bu emojileri bir arada bize sunuyor. Yeni emojilerin yanısıra eskilerinde de pek çok ince dokunuş ve geliştirme yapıldığını görüyoruz.

Bu işin sonu nereye gider bilemiyoruz ama belki de fantastik zaman diliminde insanların alfabeye dayalı yazılı kültürü terkedip tekrardan modern hiyerogliflere geçiş yaptığı bir dönem gelir 🙂

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir