Gündem

Xperia Z3 için Android Lollipop güncellemesi onaylandı

By

on

Android 5.0 Lollipop ile çalışan Sony Xperia Z3, Wi-Fi İttifakı tarafından onaylandı. Elbette bu ittifak, telefonun eski Android sürümlerini çalıştıran modellerini onaylamıştı, yani bu yeni onay, Xperia Z3 için Android Lollipop’un kısa zaman içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılara sunulacağını gösteriyor. Aşağıdaki resimde yer alan sertifikanın ekran görüntüsünü incelediğimiz zaman, telefonun birkaç gün önce Lollipop için tüm onayları aldığını görüyoruz.

z3 wifi

Xperia Z3 için Android 5.0 Lollipop sürümüne ait videolar daha önce Sony tarafından yayınlanmıştı. Bunun dışında Sony, Ocak ayının ilk günlerinde düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, amiral gemisi modelinin Şubat ayı içerisinde Lollipop güncellemesine kavuşacağının sözünü vermişti. Bu ayın başında da Vodafone Avustralya’da yaşanan bir sızıntı ile Xperia Z2 ve Z3’ün Şubat ayı içerisinde Lollipop alacağı garantilenmişti.

Yine de Sony’nin Lollipop güncellemesi konusunda diğer rakiplerinden geride kaldığını da söylemek gerekiyor. Android Lollipop’un resmi olarak duyurulmasının üzerinden neredeyse 4 ay geçti ancak şirketin hiçbir modeli bu süreçte güncellemeye kavuşamadı. Sony’nin, kullanıcılarını sevindiren haberi ise, tüm Xperia Z serisi modellerin Lollipop alacağı yönünde oldu. Yani Xperia Z serisinden herhangi bir telefona sahipseniz, biraz daha beklemek durumunda kalsanız da Lollipop nihayetinde size de gelecek.

Recommended for you

1 Comment

  1. Akın

    Şubat 22, 2015 at 6:31 pm

    Hadi artık bir zahmet ya!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir