Gündem

Xperia T2 Ultra, Android Lollipop alabilir

By

on

Sony’nin Twitter’daki @SonyXperia hesabından birkaç hafta önce atılan tweet ile çok sayıda Xperia telefon kullanıcısı hayal kırıklığına uğramıştı. Şirketin resmi hesabından atılan tweet’te, yalnızca Xperia Z serisinin yeni işletim sistemi Android Lollipop’a kavuşacağı söylenmiş ve şirketin çok sayıdaki orta sınıf KitKat telefonu geride bırakılmıştı.

Ancak bugün sızan bir Bluetooth sertifikası, Sony kullanıcılarında yeniden umutların yeşermesine sebep oldu. Sızan belgede yer alan “Tianchi Update to L” ifadesi, birçok şeyi değiştirebilecek cinsten. “Tianchi L Güncellemesi” anlamına gelen bu ifadedeki Tianchi kelimesi, Sony Xperia T2 Ultra modelinin kod adı olurken, L harfi de aylarca bu şekilde adlandırılan Android Lollipop’un kısaltması olarak karşımıza çıktı.

xperia t2 ultra

Sertifika, 11 Mart tarihinde düzenlenmiş ve Bluetooth onayı da yalnızca birkaç gün önce resmi Bluetooth sitesinde yayına alınmış. Ne yazık ki onayı veren Bluetooth’un görevi burada sona eriyor. Şu an için Xperia T2 Ultra’nın çok çok yüksek ihtimalle Lollipop’a kavuşacağını söyleyebilsek de, güncellemenin ne zaman olacağına dair bir fikir yürütmek mantıksız olur.

Yine de Sony’nin yalnızca Z serisi inadını bırakıp daha orta sınıf modellerine de güncelleme hazırlıyor olması oldukça önemli. Nitekim Lollipop güncelleme yarışında sonuncu olan şirketin bu alanda adını biraz temize çıkarması gerektiğini düşünüyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir