Gündem

Xbox Play Anywhere Eylül’de geliyor

By

on

Bu sene E3 fuarında duyurulan Xbox Play Anywhere özelliğinin 13 Eylül tarihinden itibaren geleceği söyleniyor.

Microsoft bu sene gerçekleşen E3 fuarında Xbox için Play Anywhere adında yeni bir özellik duyurdu. Bu özelliğe göre seçilmiş oyunlar artık Xbox One konsolu dışında Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda da çalışabilecekti. Polygon’da yayınlanan bir habere göre bu özellik için oyunseverlerin çok fazla beklemesine gerek kalmayacak zira 13 Eylül’de Xbox Play Anywhere özelliği kullanıma sunulacak.

Play Anywhere özelliğinin çalışması için öncelikle Windows 10 Anniversary güncellemesini yüklemiş olmanız gerekiyor. Şimdilik oyun listesi çok uzun değil ancak popüler Xbox oyunları hemen dikkat çekiyor ki bunların arasında Gears of War 4, ReCore, Forza Horizon 3, ve We Happy Few yer alıyor.

Haberin arkasındaki hikaye: Microsoft PC ve Xbox platformunu bütünselleştirmek için zaten bu güne kadar önemli adımlar atmış durumda. Windows 10 için çıkartılan Xbox uygulaması bunlara en güzel örneği teşkil ediyor. Microsoft bu deneyimi daha mükemmel ve bütünsel hale getirmek için büyük çaba harcamaya devam ediyor. Elbette bu çabanın arkasında yatan en önemli nedenlerden birisi Sony PlayStation 4’ün Xbox One karşısında elde ettiği ezici başarı geliyor ve Microsoft konsol pazarında yeni nesilde kaybettiği payı PC’leri oyuna dahil ederek geri kazanmak istiyor.

Bilindiği gibi konsol üreticileri cihazlardan çok oyun satışlarından kar elde ediyorlar ve oyun pazarında pek çok oyuncunun iflah olmaz birer PC düşkünü olması Microsoft’un Xbox One platformu için geliştirilen özel oyunları PC platformuna taşıyarak ek gelir elde etmesine olanak sağlayacak. Elbette oyun geliştiricileri açısından da Xbox One ve PC için aynı anda oyun çkartabilmek göz ardı edilemeyecek kadar cazip.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir