Gündem

Windows Store’da Call of Duty: Infinite Warfare almak hiç mantıklı değil

By

on

CoD: Infinite Warfare’i Windows mağazasından alanları kötü bir sınırlama bekliyor.

Piyasaya sürüldüğü andan bu yana Call of Duty: Infinite Warfare’in Windows Store’da satılan sürümünün konsol ve Steam sürümlerine göre daha kötü olduğu tartışılıyordu. Activision  tarafından yapılan bir açıklama bu tartışmaların baharatı oldu. Activision oyunu Windows Store’dan alanların Steam veya Xbox sürümünü alanlar ile aynı sunucularda oynayamadığını duyurdu. Farklı bir ifade ile eğer Call of Duty: Infinite Warfare’i Windows mağazasındans atın aldıysanız sadece sizin gibi aynı yerden satın alanlar ile online oynayabileceksiniz.

Bu açıklama herkesi şaşırttı zira Windows Store üzerindens atılan oyunların Xbox ve Windows 10 kullanıcılarını ortak bir potada buluşturması bekleniyordu. Ancak Call of Duty: Infinite Warfare Xbox Play Anywhere özelliği taşımadığı için bu imkan oyunculara sağlanmıyor.

Oyunun kendi Sıkça Sorulan Sorular sayfasında da bu soru için; açıkça oyuncuların sadece kendi platformlarındaki kişiler ile oyunu oynayabilecekleri belirtiliyor.

Bu durumun kimin hatası olduğu şimdilik belli değil. Microsoft bu teknolojinin hazır olduğunu ve geliştiricinin bunu kullanması gerektiğini belirtiyor. Activision ise bu noktada bir açıklama yapmıyor.

Öte yandan oyunu Windows Store’dan almanın hiç bir anlamı yok zira pek çok oyuncu oyunu Steam üzerinden temin ediyor ve eğer online oyun keyfi sizin için önemliyse bu noktaya çok dikkat etmeniz lazım.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir