Gündem

Windows 9’un görüntüleri sızdı

By

on

Windows 9’a dair yeni sızıntılar durmadan gelmeye devam ediyor. Alman Winfuture.de sitesi tarafından sızdırılan ekran görüntüleri, işletim sisteminin yeni sürümünde kullanıcıyı nelerin beklediğini gösteriyor.

Windows 9 Teknik Önizleme sürümünden elde edilen ekran görüntüleri, yeni Başlat menüsü haricinde, değişen kullanıcı arayüzünü de bizlere gösteriyor. Daha modern ve sade yapıda olan yeni arayüzün dışında da işletim sisteminin yalnızca 1 GB RAM ile çalıştığını görebiliyoruz. Bu da Microsoft’un çok detaylı bir çalışmaya girdiğini gösteriyor. Daha önceleri çok eleştiri almasına yol açan “çalışma alanları” konusunda da ilerleme kaydeden Microsoft, yeni masaüstü ekle gibi bir seçeneği Windows 9 ile kullanıcılarına sunacak. Destekleyen uygulamalar için sağ alt tarafa bir bildirim menüsü gelirken, Windows 8 ile tanıştığımız sağ kısımdaki “charm bar” Windows 9’un masaüstü sürümünde olmayacak gibi görünüyor. Yine de dedikodular, tablet ve dokunmatik cihazlarda yerini koruyacağını savunuyor.

Microsoft’un Windows 9’u 30 Eylül’de dünyaya duyuracağı söylenirken, yıl bitmeden de işletim sisteminin önizleme sürümünü yayınlamasını bekliyoruz. Tüm sürüm ise ancak 2015 ortalarında gelecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir