Gündem

Windows 9, 30 Eylül’de tanıtılacak

By

on

Microsoft’un yeni işletim sistemini önümüzdeki hafta düzenleyeceği basın toplantısıyla tanıtacağı uzun zamandır bilinen bir haberdi. Ancak Microsoft bu konuda ağzını sıkı tutsa da, şirketin Fransa genel müdürü Alain Crozier, Salı günü katıldığı bir toplantıda Windows 9’un önümüzdeki hafta tanıtılacağını ağzından kaçırdı. Haber ilk olarak WPCentral tarafından duyurulurken, TechCrunch da yapılan çevirinin doğru olduğunu onayladı.

Elbette Windows 9’a dair aldığımız ilk haber bu değil. Geçtiğimiz haftalarda işletim sistemine dair çok sayıda video ile öncesinde de yeni başlat menüsü odaklı ekran görüntüleri sızdırılmıştı. Hatta işletim sisteminin yeni özelliklerinden fiyatına, çıkış tarihinden sızan görsellerine ve videolarına kadar her şeyi de yeni güncellediğimiz Windows 9 hakkında her şey rehberimizde derlemiştik.

Microsoft’un Windows 9 ile ilgili yapabileceğini beklediğimiz tek sürpriz ise, işletim sisteminden sayıları çıkaracak olması. Microsoft, daha önce sıklıkla telefon, masaüstü, laptop ve tabletler için tek bir Windows deneyimi oluşturmak istediğinden bahsetmişti. Bu yüzden de yeni işletim sisteminin tüm bu cihazlara uyacak bütün yapısı sebebiyle sadece “Windows” olarak adlandırılacağı teknoloji çevrelerinde güç kazanan bir dedikodu halini almıştı. Yine de Fransa müdürü Croizer’in “Windows 9” olarak bahsetmesi, bu ihtimali de biraz düşürdü.

Her şeyin cevabını öğrenmemize ise yalnızca 5 gün kaldı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir