Gündem

Windows 8.1 güncellemesi baharda gelecek

By

on

Mobil Dünya Kongresi’nde, Microsoft genel müdür yardımcısı Joe Belfiore, Windows 8 ile ilgili bilgiler verdi. 200 milyon lisanslı Windows 8 satıldığını belirten Belfiore, kullanıcıların Mağaza’dan 4 milyon uygulama indirdiğini ve Windows 8 ile çalışan bilgisayarların %40’ının dokunmatik özellik desteklediğini söyledi. Ancak kalan %60’lık kesimin hâlen dokunmatik deneyimini yaşamadığını kabul eden Belfiore, kullanıcıların tatmin oranının düşük olduğunu söyledi. 2014’ün 2. çeyreğinde geleceği dedikoduları her geçen gün artan Windows 8.1 güncellemesi konusunu da açıklığa kavuşturan Belfiore, dedikoduları doğruları ve güncellemeyle birlikte üç büyük iyileştirme geleceğini belirtti.

Bu üç büyük iyileştirme, fare ve klavye ile kullanımda rahatlık sağlayacak. Arayüz değişiklikleri içerisinde Belfiore’nin deyimiyle “keşfedilebilir Arama, Güç ve Ayarlar” iyileştirilecek. Yani bu üç özellik, Başlat ekranında görülecek. Aynı zamanda yeni fare arayüzüyle birlikte, sağ tıklayarak uygulamalar açılıp kapatılabilecek ve ek olarak görev yöneticisinden uygulamalar kontrol edilebilecek.

Belfiore ayrıca Microsoft’un, Windows 8’de uyguladığı dokunmatik dostu çizgisinde devam edeceğini söyledi ve ekledi: “Dokunmatik sistemleri çok seviyoruz ve bu deneyimi indirgeme gibi bir niyetimiz yok.” Ancak dokunmatik ekranı olmayan fare ve klavye kullanıcılarını da unutmadıklarını belirten Belfiore, onlar için de deneyimi iyileştirme yolları aradıklarını söyledi.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir