Gündem

Windows 10’da orta parmak emojisi olacak

By

on

Bundan birkaç ay kadar önce, Apple işletim sistemleri OS X ve iOS’e gelecek yeni güncellemede ırk renklerine göre seçilebilecek emojiler olduğunu duyurmuştu. Daha bu haber tazeliğini yitirmeden, tartışmalar sürmeye devam ederken Microsoft’tan Windows 10 için oldukça cesur bir hamle geldi.

Windows 10 Teknik Önizlemesi’nin son sürümünde, gayet açık bir şekilde karşı tarafa el hareketi çeken bir orta parmak emojisi bulunuyor. Diğer insan uzvu içeren emojilerde olduğu gibi, orta parmak emojisinde de farklı ten rengi seçimi mümkün. Teknik adı “orta parmağı ayrılmış tersten el” olan bu emojinin oldukça ayıp olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Bunun dışında Microsoft, bildiğimiz emojileri biraz daha Windows 10’un görünüşüne yaklaştıracak olan Segoi UI emoji olarak bilinen tarzı kullanacak. Yani, aşağıdaki resimde en sağda gördüğünüz danışma masasındaki görevli emojisi, Windows 10 ile birlikte göz de kırparak biraz şımarık görünecek. Ek olarak Windows 10’da varsayılan emoji rengi de sarı yerine gri olacak.

emoji

Windows 10 ve “garip” emojileri Temmuz ayında gelecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir