Gündem

Windows 10, Temmuz sonunda çıkacak

By

on

Microsoft’un büyük hayallerle geliştirmeye devam ettiği yeni işletim sistemini, tanıttığı günden bu yana 2015 içerisinde çıkaracağını söylüyordu. Daha önce bu yaz çıkacağına dair inceden bir açıklama yapılan Windows 10 için bugün AMD CEO’su ağzındaki baklayı çıkardı ve işletim sisteminin Temmuz sonunda raflardaki yerini bulacağını söyledi.

Şirketinin stok durumuyla ilgili bir soruyu cevaplayan CEO Lisa Su, “Windows 10’un Temmuz sonunda çıkmasıyla birlikte ‘okul alışverişi’ sezonunun etkilerini görmeyi bekliyoruz.” diyerek Microsoft’un gizliliğini de bir nevi batırmış oldu.

Microsoft, daha önce Windows 10’un çıkış tarihiyle ilgili yalnızca 190 ülkede 111 farklı dilde bu yaz çıkacağını belirtmiş, herhangi bir ay bilgisi dahi vermemişti. AMD cephesindeki bilginin yanlış olma ihtimali bulunsa bile, şirketlerin de kendi ürünlerini Windows 10’a göre düzenleyeceği düşünüldüğünde Temmuz sonu tarihi oldukça makul görünüyor. Ek olarak AMD’den DirectX 12’nin de aynı dönemde çıkacağı gibi bir bilgi mevcut.

Şu an itibariyle Windows 10, teknik önizleme sürümlerinin son aşamalarını geçiriyor ve Microsoft’un bu ay sonunda yeni sürümlerle ilgili detaylı bir bilgi vermesi bekleniyor. Şimdiye kadar önizleme sürümlerinde karşılaşmadığımız Spartan tarayıcının da önümüzdeki ay itibariyle yeni sürümlerde kullanıcının beğenisine sunulması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir