Gündem

Windows 10 telefonlarda böyle görünecek

By

on

Microsoft’un Build 2015 Konferansı hızla ilerlemeye devam ediyor. Microsoft Edge, Üniversal Platform ve Continuum gibi önemli duyuruların ardından şirket bugün de telefonlarda Windows 10’un nasıl görüneceğini paylaştı. Microsoft İşletim Sistemleri Grubu başkan yardımcısı Joe Belfiore, telefonlar için Windows 10’un kullanıcı arayüzünde gerçekleştirilecek önemli değişimleri katılımcılara gösterdi. Microsoft’un Adaptive UX adını verdiği yeni tasarım dili ile daha esnek kontroller mümkün olacak.

Outlook3-1024x545

Değişimlerden en önemlisi ise Android ve iOS platformu tabanlı uygulamalarda gördüğümüz Hamburger adı verilen menü. Yeni Windows 10 ile birlikte Hamburger menüye kavuşan Outlook’un gösterildiği blog yazısıyla birlikte, uygulamayı sanki diğer platformlarda kullanıyormuşuz hissini aldık.

Outlook5-1024x788

Outlook6-1024x565

Yatay kullanımda ise Takvim uygulaması artık kullanılabiliyor ve aylık görüş de uygulamaya katılmış. Kişiler menüsü de değişim görürken Microsoft hâlâ kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir