Gündem

Windows 10 Teknik Önizlemesi ilk güncellemeyi aldı

By

on

Microsoft, bugün yaptığı duyuru ile Windows 10 Teknik Önizlemesi için ilk güncellemeyi yayınladığını açıkladı. Windows Insider programına dahil olan kullanıcılar, Windows 10 kullanımı sırasında yeni sürümü Windows Update menüsünde görecekler.

Eğer karşınıza çıkmadıysa, PC Settings > Update and recovery > Preview builds yolu üzerinden de güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Microsoft, güncellemenin 2 GB ile 2.74 GB arasında bir boyuta sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Önizleme sürümünün yenilikleri içerisinde ise, Windows Phone’daki Action Center bildirim özelliğinin masaüstüne geldiğini görüyoruz. Artık Windows 10’da monitörler arası geçiş yapmak için bir klavye kısayolu bulunuyor ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler ışığında da farklı masaüstleri arasındaki geçiş, bir animasyona sahip.

➤ Windows 10 ön incelemesi

Güncelleme ile birlikte Microsoft, Windows 10’un halen çok erken sürümlerinde olduğunu yeniden vurguluyor. Şimdilik bilinen sorunlar içerisinde karmaşık Wi-Fi arayüz tasarım sorunu, Internet Explorer ve Başlat menüsündeki yanlış içerikler, bilgisayarı uyandırırken veya uyku moduna alırken yaşanan sorunlar ve birden fazla harici monitörün bağlantısı kesildiğinde karşılaşılan mavi ekran gibi önemli sorunlar bulunuyor.

Microsoft, Windows 10’u Eylül ayının sonunda duyurmuş ve 2015 ortalarında piyasaya süreceğini açıklamıştı. Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü denemek için Windows Insider adında bir program başlatan Microsoft, bu programda da 1 milyonun üzerinde üyeye erişmişti.

Recommended for you

0 Comments

  1. Yuzir

    Ekim 31, 2014 at 9:40 pm

    Microsoft sözcüsü diyor ki, “bu sürüme Windows 9 demedik çünkü insanlar Windows 8’in devamı sanmasınlar, tamamen yeni”. Başlat menüsünü önce yeni bir ekran olarak taşıdınız, şimdi ise aynı menüyü geri getirip içine canlı uygulama koydunuz. Paint’ten klasör görünümüne her şey windows 95 ten beri aynı kimi kandırıyorsunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir