Gündem

Windows 10 ön yüklemeleri başladı

By

on

Yarın itibariyle milyonlarca Windows 7 ve Windows 8 kullanıcısına ücretsiz olarak sunulacak Windows 10 güncelleştirmesinden önce Microsoft’tan sunuculara binecek yükü azaltacak bir hamle geldi. Kullanıcıların hızlı ve sorunsuz bir şekilde Windows 10’a kavuşabilmesi için, Microsoft gerekli dosyaları Windows Update aracılığıyla göndermeye ve yüklemeye başladı.

Bazı kullanıcıların verdiği haberlere göre, $windows.~BT adında oluşan yeni klasör, işletim sistemi bellek bölümünde belirmiş durumda. Takribi 3 GB boyutunda olan bu klasör içerisinde, Windows 10 için gerekli kurulum dosyalarının yer aldığı tahmin ediliyor. Büyük güncelleme yine de yarın itibariyle gerçekleştirilirken, şu an için sadece gerekli dosyalar indirilmiş gibi görünüyor.

Windows 10 uzun bir süredir beta olarak çalışmasını sürdürüyor ve kullanıcılarından gayet olumlu geri bildirimler arıyordu. Windows 8’in “pek” beğenilmemesinin ardından Windows 7 ile Windows 8’in arayüzlerini karıştırıp, çok daha modern bir tasarım ve yepyeni özellikler ile yeni işletim sistemini hazırlayan Microsoft, ücretsiz güncelleme seçeneğiyle de şirket tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Windows 10 ile birlikte bilgisayarlara, daha önce Windows Phone 8.1 ile tanıdığımız kişisel asistan Cortana, yepyeni tarayıcı Edge, yeniden tasarlanmış ve iyileştirilmiş uygulamalar ile çok çok daha fazla yenilik gelecek.

Recommended for you

0 Comments

  1. Furkan

    Temmuz 28, 2015 at 4:44 pm

    Aynen öyle şimdi baktım bende yerel disk c de klasör oluşmuş içerinde 11-12 tane dosya var hadi bismillah gelsin windows 10 şuanki işletim sistemim orjinal w7 bunu bırakma zamanı gelmişti artık herkese şimdiden hayırlı olsun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir