Gündem

Windows 10 Mobile Kasım ayına kadar gelmeyebilir

By

on

Windows 10’un bugün itibariyle tüm dünyaya ücretsiz olarak gönderilmesiyle birlikte, akıllı telefonlarında Windows işletim sistemi tercih eden kullanıcılar da Windows 10’un mobil eşdeğeri niteliğindeki işletim sisteminin ne zaman telefonlara geleceğini merak etmeye başladı. Microsoft’un tüm cihazlarda tek Windows politikası kapsamında çıkardığı işletim sistemi, telefonlardan tabletlere, bilgisayarlara ve Xbox’a kadar bütün cihazlarda aynı şekilde çalışacaktı. Doğal olarak da kullanıcılar, akıllı telefonlarında yepyeni ve gelişmiş Windows’u ne zaman göreceğini merak etmeye başladı.

Microsoft’un Güney Afrika şubesinden kıdemli iş grubu müdürü olan Anthony Doherty, Windows 10’un ülkeye gelmesi hakkında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Microsoft’un Windows 10 Mobile için planlarını da biraz ağzından kaçırdı. “Artık çekirdek platformumuz Windows 10. Cihaz bazında değil, insanların kullanıcı deneyimi bazında zaten doğasında mobil olan bir işletim sistemi çıkardık. Bu yüzden mobil telefon alanında da büyük bir çabamız söz konusu. Ancak bu konu ile ilgili büyük gelişmeler daha çok yıl sonunda gerçekleşecek.”

Doherty aynı zamanda net bir tarih vermese de, Kasım ayından bahsetti. Daha öncesinde sektörün önde gelen isimleri, hatta birkaç Microsoft çalışanı dahi Eylül veya Ekim ayları gibi işletim sisteminin telefonlara geleceğini belirtmişti. Şu an da çıkış tarihinin Güney Afrika bazında söylenmiş olabileceğini belirtelim.

Elbette Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelmeden, Windows 10 için belirtilen tüm bu zaman çizelgelerinin geçersiz olduğunu da hatırlatalım.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir