Gündem

Windows 10, ilk gününde herkese gelmeyecek

By

on

Artık Windows 10’un resmen piyasaya sürüleceği aya da girmemizle birlikte, teknoloji dünyasında heyecan da oldukça arttı. Ancak Microsoft tarafından yapılan açıklama, heyecanı biraz söndürecek cinsten. Şirket, bugün yaptığı açıklama ile Windows 10’un 29 Temmuz’dan başlamak kaydıyla safha safha dağıtılacağını duyurdu.

Yani Windows 10 almaya uygun olan ve önceden kayıt olduğunuz bir bilgisayarınız varsa bile yeni işletim sistemine çıktığı gün kavuşamayabilirsiniz. Microsoft, bu kararın sebebini, yüksek olacak talebi karşılayabilmek olarak gösteriyor.

Yeni işletim sisteminin ana sürümüne ilk olarak kavuşacak olanlar ise, duyurulduğu zamandan bu yana Windows Insider beta test programı kullanıcıları olacak. Daha sonra da kendi sürümlerini ayıran diğer kullanıcılara dalga dalga yayılacak.

İlk etapta safha safha dağıtım biraz can sıksa da, Microsoft’a yine beta kullanıcılarıyla başlayacağı yolculukta olması muhtemelen hataları düzeltmek ve güncellemeler sırasında karşılaşılan sorunları ortadan kaldırmak gibi bir şans doğacak. Bu da nihayetinde daha az sorun ile karşılaşacağımız için bizim işimize yarayacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir