Gündem

Windows 10 ile telefonların kutucukları değişecek

By

on

Geçtiğimiz ay düzenlenen Windows 10 etkinliğinde, Microsoft yeni işletim sisteminin telefon ve tablet sürümlerine oldukça uzun zaman ayırmış ancak pek bir şey göstermemişti. Canlı kutucuk sistemine devam etmesine rağmen, telefonlar için Windows 10’a yeni bir arayüz geleceğini biliyorduk. Bugün itibariyle de dikkatsiz bir Microsoft çalışanı sayesinde, yeni arayüzün nasıl görüneceğini biliyoruz.

windowsphone10

Şirketin çalışanlarından biri, telefon ve tablet görüntüsü de içeren bir görsel paylaştı. Görselde de açıkça görüldüğü gibi, Windows Phone’da daha önce görmediğimiz bir arayüz öğesi var: uzun kutucuk. Daha önceki sürümlerde yatay olarak gördüğümüz kutucuk, Windows 10 ile birlikte dikey olarak da ayarlanabilecek. Fotoğraftan da görülebileceği gibi bu kutucuğun Kişiler’i gösteriyor.

Fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan çalışan, derhal tweet’i silse de, bir şirket çalışanının sahte bir görsel paylaşma ihtimalinin düşük olduğunu tahmin ediyoruz. Ek olarak Microsoft’un, işletim sisteminin yeni sürümünü kendi çalışanlarıyla denediği de bilinenler arasında. Ek olarak Microsoft’un yeni işletim sistemiyle ilgili tüketiciler arasında bir heyecan yaratmak için böyle bir pazarlama stratejisi izlemesi de mümkün. Tüm bunları birleştirdiğimizde de, fotoğrafın gerçek olduğunu düşünüyoruz.

Windows Phone, bu farklı yapısıyla kendini diğer işletim sistemlerinden ayırmıştı. Windows 10 ile birlikte yeni arayüzü ve Microsoft’un tüm cihazlarında aynı deneyimi nasıl sunacağını ise merakla bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir