Gündem

Windows 10 için 90 gün ücretsiz deneme sürümü çıktı

By

on

Geçtiğimiz Çarşamba gününden itibaren teknoloji dünyasının kalbi Windows 10 ile birlikte atıyor. Microsoft’un tüm cihazları bir arada toplamak istediği son işletim sistemi olan bu yeni Windows, 29 Temmuz’daki büyük lansmanıyla milyonlarca Windows 7 ve 8.1 kullanıcısına ücretsiz olarak sunulmuştu.

Ancak daha eski sürümler veya başka işletim sistemi kullanan kullanıcıları da unutmayan Microsoft, bugünden itibaren Windows 10’u denemek isteyenler için 90 günlük ücretsiz deneme sürümünü yayınladı. Hâli hazırda eski kullanıcılarına yeni işletim sistemini ücretsiz sunarak herkesi şaşırtan şirket, bir de üç aylık ücretsiz deneme sürümü yayınlamasıyla gerçekten gözlerimizi yaşarttı desek yeridir.

Microsoft’un sitesi üzerinden indirilebilecek Windows 10 sürümünün kurumsal kullanıma yönelik Enterprise edisyon olduğunu belirtelim. Yani Windows 10 Home veya Pro sürümleriyle birlikte gelen Posta, Kişiler, Takvim, Fotoğraflar ve özellikle de Cortana gibi uygulamalar bu sürümde bulunmuyor. Ek olarak Windows uygulama mağazasının da bulunmadığı Windows 10 Enterprise’ta programları eski tip yöntemlerle kurmak gerekiyor.

Tüm bunların sebebi ise, sürümün son kullanıcı için tasarlanmamış olması. Yine de kurumsal kullanıcılara yönelik tasarlanan bu sürümü yine de Windows 10’u merak eden son kullanıcıların da denememesi için hiçbir sebep bulunmuyor. Yalnızca kimi özelliklere sahip olamayacağınızı bilseniz yeter.

Recommended for you

0 Comments

 1. ferhat özal

  Ağustos 7, 2015 at 10:12 am

  Orijinal olmazsa siyah ekran hatası veriyormuş.

 2. Ferhat

  Ağustos 13, 2015 at 1:59 pm

  3 ay mı? sonra ne olacak ki?

 3. asi baba

  Eylül 14, 2015 at 5:36 pm

  Arkadaşlar Windowsunuz orjinalse(Ürün kimliği Varsa)Windows 10 pc ye ücretsiz geliyor.ve indirip kurunca bilgisayar çöpe gidene kadar sizin oluyo.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir