Gündem

Windows 10, eski Windows kullanıcılarına ücretsiz olacak

By

on

Microsoft’un Windows 10 etkinliğinin en önemli haberlerinden biri, yeni nesil işletim sisteminin eski Windows kullanıcılarına ücretsiz dağıtılacağı oldu. Geçtiğimiz hafta temel destek paketi sona eren ve ömrünü doldurmasına 5 yıl kalan Windows 7 kullanıcıları bile Windows 10’u ücretsiz olarak edinebilecek. Windows 10 resmi olarak sunulduktan sonraki 1 yıl içerisinde, yeni işletim sistemi ücretsiz olacak, ondan sonra ne olacağını ise Microsoft dahil kimse henüz bilmiyor.

Microsoft’tan yıllardır beklediğimiz, Apple kullanıcılarının alışık olduğu bu hamlenin nihayet gelmesi ise sevindirdi. Apple’ın stratejisini uygulayıp, en büyük rakibinin izinden gidiyor olsa da, Microsoft’un ücretsiz işletim sistemi güncellemesi sunması artık gerekliydi. Bu sayede şirket, resmi duyurunun ardından olabildiğince fazla insanı yeni işletim sistemine çekecek. Böylece de Microsoft ilk birkaç ayda ciddi adaptasyon rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor.

Windows 8’in çıkacağı zamanlarda bile ücretsiz güncelleme beklerken, Microsoft’un artık birçok şeyi değiştireceğini söylediği Windows 10 ile bu hizmeti sunuyor olması gerçekten önemli bir adım. Umuyoruz Windows 10 -öyle görünse de- hepimizin yükseltmek isteyeceği bir işletim sistemi olarak son haliyle karşımıza çıkar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir