Gündem

Windows 10, 1 milyon kişiye ulaştı

By

on

Microsoft’un henüz iki hafta önce duyurduğu ve piyasaya teknik önizleme sürümünü sunduğu Windows 10, beklendiği gibi ciddi şekilde popüler oldu. Microsoft’tan Joe Belfiore’nin, resmi Microsoft blogunda paylaştığı yazıya göre, geçtiğimiz hafta sonunda Windows Insider Programı 1 milyon aboneye ulaştı. Yazıda toplam kaç kişinin Insider programına girdikten sonra Windows 10’u indirip kullandığı belirtilmedi. Ancak Microsoft’un programın başlamasını takip eden iki haftada 200.000’den fazla geri bildirim aldığı açıklandı.

[Windows 10 ön incelemesi]

Yine Joe Belfiore’nin yazısında, Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü kullanan insanların yalnızca %36’sının işletim sistemini sanal makinelere kurduğu, kalan %64’lük kesimin Windows 10’u bilgisayarlarında çalıştırdığı belirtildi. Kullanıcıların Windows 10’u önizleme sürümü olsa bile tam olarak denemek istediklerini ifade eden bu rakam da, hem teknoloji çevreleri, hem de Microsoft tarafından oldukça başarılı olarak nitelendirildi.

Microsoft, yeni işletim sistemi ile Windows’un imajını tazelemek ve Windows 8 önceki dönemden de kullanıcıların istekleri doğrultusunda işletim sistemini güçlendirerek yeni bir dönem açmak istiyor. Bunun için de şimdilik doğru yolda olduğunu söyleyebiliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir