Gündem

WhatsApp’ta sesli arama dönemi başlıyor

By

on

WhatsApp’ın en çok istenen ve beklenen özelliği olan aramaya dair bir süredir çok sayıda dedikodu duysak da, WhatsApp cephesinden herhangi bir hareket görememiştik. Ancak bugün itibariyle bir reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsü, her şeyi değiştirebilecek nitelikte. Anladığımız kadarıyla WhatsApp üzerinden sesli arama yapmak yavaş yavaş mümkün oluyor. Reddit kullanıcısı, Hindistan’da yaşadığını ve Android 5.0 Lollipop ile çalışan Nexus 5 kullandığını, WhatsApp arayüzünün kendiliğinden değiştiğini ve aynı şekilde Lollipop ile Nexus kullanan diğer WhatsApp kullanıcılarını arayabildiğini söylüyor.

whatsapp call

Şu an için bu yeni özelliğin bir anda tüm telefonlara gelmeyeceği konusunda ise neredeyse eminiz. Şu raddede WhatsApp’ta sesli arama yapabilmek için, yeni arayüze sahip birinin sizi araması gerekiyor. Ek olarak WhatsApp’ın son sürümüne sahip olmak da burada fazladan önem kazanıyor. Android kullanıcıları, WhatsApp’ın sitesindeki APK dosyasından en son sürümü edinebiliyor. Yine de özelliği kullanabilmek için ya seçilmiş olmanız, ya da seçilmiş kişilerden arama almanız gerekiyor.

Arayüze baktığımızda ise, ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla Android’de WhatsApp için yeni bir sekme ekleniyor ve Arama, Sohbetler ve Kişiler üç ayrı sekmeye ayrılıyor. Arama arayüzü ise oldukça basit görünüyor; ekranın üzerindeki simgeye tıklıyor ve aramayı gerçekleştiriyorsunuz.

WhatsApp’tan henüz bu özellikle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. O yüzden şimdilik arama özelliğinin hâlâ test aşamasında olduğunu varsayıyoruz. Ama yine de artık varlığından ve kısa süre sonra herkese açılacağından eminiz.

Recommended for you

1 Comment

  1. sıla

    Şubat 3, 2015 at 2:26 am

    Benim tab4 var ama whatsapp yüklenmiyo naapmam gerekiyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir