Gündem

WhatsApp’a sesli arama geliyor

By

on

WhatsApp CEO’su Jan Koum, Mobil Dünya Kongresi 2014’te, şirketin mesajlaşma uygulamasına sesli arama özelliğinin ekleneceğinin belirtti. Yeni özelliğin ilk olarak iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara 2014’ün ikinci çeyreğinde geleceği açıklanırken, Windows Phone ve Blackberry OS gibi diğer platformlara daha sonra ekleneceği belirtildi.

Akıllı telefonlarla birlikte pek çok kişinin kısa mesaj yerine WhatsApp kullandığına değinen Koum, uygulamanın 330 milyon günlük olmak üzere toplam 465 milyon aktif kullanıcı olduğunu açıkladı. Şirket geçtiğimiz günlerde Facebook’a, 4 milyar doları nakit, 12 milyar doları Facebook hisseleri ve 3 milyar doları da WhatsApp çalışanlarına olmak üzere 19 milyar dolara satılmıştı.

Facebook’un WhatsApp’i satın almasından sonra bazı küçük değişiklikler yaşanacak olsa da Koum, uygulamanın özerkliği ve Facebook’tan bağımsız hareket edeceği konusunda kesin konuştu. Ayrıca Koum, şirketin “pazarlamasız, reklamsız” stratejisini de değiştirmeyip 0.99 dolar gibi makul bir ücrete satılmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir