Gündem

WhatsApp sesli arama sonunda Windows Phone’a geldi

By

on

Uzunca süreler ha geldi ha gelecek dediğimiz WhatsApp’ta arama özelliği, öncelikle Android telefonlar olmak üzere iOS cihazlara da gelmişti. Bir yıl kadar önce duyurulan özellik, bu yılın başlarında özel beta sürümüne geçmiş, Nisan ayında da çoğu akıllı telefondaki yerini almıştı. Kullanıcıların merakla beklediği özellik nihayet Windows Phone’daki yerini alarak üç büyük işletim sisteminin tamamına geldi.

WhatsApp version 2.12.60 güncellemesiyle birlikte gelen özelliğin dışında artık Windows Phone 8.1 ve üzeri sürüm kullanıcıları ses dosyası da gönderebiliyor. Şirketin güncelleme notunda yazanlar şu şekilde: “WhatsApp Arama: Arkadaşlarınızı ve ailenizi, başka ülkelerde olsalar bile WhatsApp üzerinden ücretsiz bir şekilde arayın. WhatsApp aramaları hücresel planınızdaki dakikalar yerine telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanır. Veri ücretleri uygulanabilir. Windows Phone 8 ve üzeri için geçerlidir.”

Windows Phone kullanıcılarının beklemesine nihayet son veren güncelleme, Windows Store üzerinden indirilebiliyor. Arama yaparken internet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir