Gündem

WhatsApp sesli arama, iPhone için de göründü

By

on

WhatsApp’ın sesli arama özelliği artık neredeyse birkaç yıldır konuşulan bir olay hâlini aldı. Geldi, gelecek, gelince paralı olacak, hiç gelmeyecek dedikoduları arasında, şirket geçtiğimiz aylarda Android platformu için testlerine başlamış, hafta sonu da tüm dünyada birçok kullanıcı şans eseri WhatsApp sesli arama özelliğine kavuşmuştu. WhatsApp’ın son sürümünü indiren ve arama özelliğine sahip olan bir kullanıcı tarafından aranan diğer kullanıcılar için de bu özellik açılmıştı.

whatsapp-ios-voice-calling-screenshots

iPhone kullanıcıları ise bu yeni özellikten mahrum kalırken, WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı söylenen iOS beta sürümüne ait ekran görüntüleri geldi. BGR.in sitesinin yaptığı habere göre, yine Hindistan’da ilk olarak karşımıza çıkan arama özelliğine sahip WhatsApp’ta birkaç küçük arayüz değişikliği göze çarpıyor. Şu an için Durum sekmesinin bulunduğu alt kısma, Son Arananlar sekmesi gelirken, arama tuşu da direkt kullanıcının profil fotoğrafı ile isminin arasına geliyor.

whatsapp-ios-voice-calling-screenshots-2

Tuşa basıldığında, bildiğimiz iOS arama arayüzü gelirken, üst tarafta çok net bir ifade öne çıkıyor: WhatsApp Call. Beta testlerin de gün yüzüne çıkmasıyla, WhatsApp’ın arama özelliğini kısa zaman içerisinde iPhone kullanıcılarına da açma ihtimali artmış görünüyor. Windows Phone içinse herhangi bir gelişme görünürde yok. Umuyoruz Whatsapp, bu beta test sürecini hızla tamamlar ve iPhone kullanıcıları da WhatsApp üzerinden aramanın keyfini çıkarabilir.

Recommended for you

1 Comment

  1. efe

    Mart 16, 2015 at 8:01 pm

    Nasilsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir