Gündem

WhatsApp resmi olarak bilgisayara geliyor

By

on

Hepimizin elinden düşmeyen akıllı telefonlarında belki de en çok kullandığı uygulama olan WhatsApp, çoğu zaman diğer platformlarda da kullanmak istediğimiz bir uygulama. WhatsApp’ı Android ve iPad tabletlerde resmi olmayan şekillerde kullanmak mümkün olsa da, bilgisayarda kullanımı çoğu zaman sorun çıkarıyordu. Bugün içinde Google+’ta paylaşılan ve ardından hemen kaldırılan görsellere göre, WhatsApp için bir Web sürümü yayınlanacak. Google+’taki paylaşımda, bir Android telefondan alınan ekran görüntüleri bulunuyor. Bu görüntüler, WhatsApp’ın mobil sürümünde, bilgisayardaki kullanım için onay ekranını gösteriyor.

whatsapp web

Şu an için bu görüntüler haricinde ise elimizde hiçbir bilgi yok. Web sürümü sızmış değil ve WhatsApp’ın akıllı telefonlardan ne zaman ayrılacağına yönelik de herhangi bir bilgi yok.

WhatsApp, şu an için dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması. Ocak ayının başında yayınlanan son rapora göre uygulamanın 700 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor ve her gün WhatsApp üzerinden 30 milyarı aşkın sayıda mesaj gönderiliyor. Şirket, kasım ayında Android sürümüne bir gizlilik güncellemesi getirmiş, sonrasında da sesli arama özelliği geleceğine dair dedikodular dönmeye başlamıştı.

Eğer olur da WhatsApp Web sürümü yayınlanırsa, uygulama hali hazırda daha güçlü olduğu Viber ve Skype’ın kozlarını da ellerinden alacak. Bu sistemin gerçeğe dönüşmesi durumunda mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabetin ne duruma geleceğini görmek iste çok ilginç olacak.

Recommended for you

2 Comments

  1. dinleyin

    Ocak 29, 2015 at 1:27 pm

    uygulamayı bulamadım ama?

  2. aslı

    Mart 11, 2015 at 9:10 am

    ios’lara ne zaman gelıcek bu bılgısayrdan baglanma konusu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir