Gündem

WhatsApp, Materyal Tasarım’a kavuşuyor

By

on

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sonunda son model Android işletim sistemi Lollipop için güncelleniyor. Geçtiğimiz sene tanıtıldığında Materyal Tasarım ile daha sade ve şık bir tasarıma ulaşmayı amaçlayan Google için çok sayıda uygulama da bu yeni tasarım diline göre güncellenmişti.

yeni whatsapp

Şu an için WhatsApp’ın Materyal Tasarım’a sahip olan deneysel 2.12.38 model numaralı sürümüne ait APK dosyası şirketin kendi sayfasından indirilebiliyor. Deneysel dediğimizden anlamış olabileceğiniz üzere henüz Google Play üzerinden güncelleme yayınlanmış değil. Sanıyoruz WhatsApp benzer şekilde birkaç sürüm daha denedikten sonra Materyal Tasarım güncellemesini tüm kullanıcılara sunacak.

Android kullanıcıları için 2.12.38 sürüm numaralı WhatsApp ile birlikte değişen bir görünümün yanında yeni simgeler, animasyonlar ve renkleri değiştirilebilen emojiler geliyor. Ek olarak bu yeni sürümle birlikte WhatsApp arama da tüm mevcut Android kullanıcıları için kullanılabilir oluyor.

Güncellemenin Google Play’de ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz ancak şirketin Android için hızlı çalıştığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

0 Comments

  1. batuhan

    Nisan 14, 2015 at 10:41 pm

    Faydalı bir bilgi teşekkür ederim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir