Gündem

Vine için sürpriz teklif

By

on

Twitter’ın Vine’ı kapatma kararını açıklaması, yetişkin eğlence sektörünün büyük oyuncularından Pornhub’ı harekete geçirdi.

İstenen gelir hedeflerini tutturamaması nedeniyle Twitter tarafından fişi çekilecekler listesine yazılan Vine için sıra dışı bir talip çıktı. Yetişkin videoları portali Pornhub Başkan Yardımcısı Corey Price, Twitter CEO’su Jack Dorsey‘e bir mektup yazarak Vine’ı almak istediklerini ifade etti.

Vine’ı kapatıp, önemli ölçüde küçülme kararı alan Twitter’ın Pornhub’dan gelecek sıcak parayla işleri yoluna koyabileceğini belirten Price, yetişkin odaklı bir konseptle Vine‘ı ilk günlerindeki başarısına geri taşıyabileceklerini iddia etti ve ekledi: “Çoğu insan için altı saniyelik porno yeterli olacaktır.”

Pornhub’ın bu teklifinin ciddiyeti tartışmalı olsa da, müstehcen GIF paylaşımların Tumblr gibi platformlarda adeta patlama yaptığı bir gerçek. Öyle ki, yetişkin sektöründe söz sahibi pek çok isim, bu platformalarda gerçekleşen telif ihlallerinden duydukları endişeyi dile getiriyor. Eğer Pornhub’ın teklifi gerçekten icraata dönüşürse, kısa videolar ve GIF’ler üzerinden bu alanda yapılan çalışmalar yasal zemine oturtulabilir.

Corey Price‘ın teklifinin ne ölçüde ciddiyet arzettiği ise ilerleyen günlerde anlaşılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir