Gündem

Viber’a görüntülü konuşma geldi

By

on

Japon e-ticaret devi Rakuten tarafından 900 milyon dolara satın alınan mesajlaşma uygulaması Viber, Android ve iOS için duyurduğu görüntülü konuşma ile özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

Hali hazırda masaüstü uygulamasından görüntülü konuşma desteği sunan uygulama, iki yıllık çalışma ve denemelerin ardından artık aynı deneyimi mobil cihazlarda da sunmaya hazır. Viber CEO’su Talmon Marco, yeni hizmetin en basit seviyedeki ağ bağlantılarında bile sorunsuz çalışacağını ancak doğal olarak HD kalitesinde bir deneyim sunamayacağını söylüyor.

Görüntülü konuşmaya ek olarak Android ve iOS işletim sistemleri için çıkan Viber 5.0’da kişi bilgisi paylaşmak için QR kodları da bulunacak. Yani biriyle tanışıp bilgilerinizi paylaşmak istediğinizde, Viber’daki QR kodu taratarak hemen o bilgilere erişebileceksiniz.

Bu yıl içerisinde üç tane daha büyük güncelleme planlanırken, Viber’ın bir güncellemede oyunlara odaklanacağını, diğerlerinin ise Rakuten’in e-ticaret sisteminin uygulamaya entegrasyonu yönünde gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

Recommended for you

0 Comments

  1. erdal

    Kasım 28, 2014 at 5:12 pm

    Tesekkurler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir