Gündem

Verizon Yahoo satışında indirim istememiş

By

on

Geçtiğimiz günlerde Yahoo’nun hacklenmesi nedeniyle Verizon’a satış sürecindeki indirim beklentisi haberleri yalanlandı.

Bir kaç gün önce kulislere düşen bir habere göre Yahoo’nun 2014 yılında hacklenmesi ve 500 milyon kullanıcısının bilgilerini çaldırmasından sonra Verizon’un satınalma sürecinde anlaştığı 4,8 milyar dolarlık fiyatta bir milyar dolar indirim istediğine dair söylentiler çıkmıştı. Ancak bu haberler doğrudan Verizon CEO’su Lowell McAdam tarafından yalanlandı.

Lowell McAdam Virtuous Circle 2016 konferansında yaptığı bir konuşmada Yahoo’nun yaşadığı hacklenme olayının normal bir durum olduğunu ve bunun internetin doğasında olduğunu söyledi. McAdam dijital saldırılara karşı her türlü önlemi almalarına şöyle bir açıklama yaptı; “Sorulması gereken soru hacklenip hacklenmediğiniz değil bunun ne zaman olacağı?” McAdam’a göre dijital korsanlar hiç beklenmedik bir zamanda beklenmedik bir şekilde yumruk atmayı başarabiliyorlar.

McAdam konuşmasında basında çıkan Yahoo satışında Verizon’un indirim istediğine dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ve kaynakların yanlış bilgi verdiğini belirtti.

Yahoo’ya gerçeklen saldırı sonucunda çalınan 500 milyon kullanıcı bilgisinin Yahoo’yaveya bilgisi çalınan kişilere doğrudan veya dolaylı olarak bir zarar verip vermediği henüz bilinmiyor ancak araştırılmaya devam ediyor.

Hala kapalı kapılar arkasında konuşmaları bilmesek de bu gelişme Yahoo açısından sevindirici olabilir ancak internet kullanıcıları açısından McAdam’ın yaptığı açıklama oldukça tartışmaya açık.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir